חיידק הכושר הצבאי עובר במשפחה

רוני רבינוביץ', שהייתה אלופת הארץ בהתעמלות מכשירים והשתתפה בתחרויות בעולם, פרשה מהענף והתגייסה לצה"ל בתור מדריכת כושר גופני, ממש כמו אמא שלה, לפני קרוב ל-30 שנה. "היא תומכת בי בכל החלטה", סיפרה לרגל יום המשפחה

רוני ואמה. "תמכה בי" (דובר צה"ל)

הכל אודות אמא: בהפרש של יותר מ-30 שנה מאמה, החליטה רוני רבינוביץ' (19) מהרצליה לעזוב את תחום התעמלות המכשירים, ויתרה על תואר ספורטאית מצטיינת בצה"ל והתגייסה להיות מדריכת כושר גופני בצה"ל, ממש כמו טלי רבינוביץ', אמא שלה, שהייתה באותו מצב לפני שנים רבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השתיים זכו בעבר בתואר אלופת הארץ בהתעמלות מכשירים, והתגייסו לצה"ל. האם שמרה גם במהלך הגיוס על אימונים וכשסיימה לאמן חיילות בבוקר בווינגייט, היא הייתה נוהגת להתאמן בעצמה בכל ערב לקראת תחרויות. לעומתה, בתה החליטה לוותר על החלום לאחר שלא התקבלה לאולימפיאדה, והיא משרתת בדיוק כמו אמה כמדריכת כושר - אך זנחה כמעט לחלוטין את ההתעמלות. היום היא משרתת בבסיס איסוף קרבי בסיירים ומתאמנת רק פעם בשבוע-שבועיים.

רוני בתור אלופת ישראל (דובר צה"ל)

"אמא שלי תומכת בכל החלטה שאני אעשה, לא תמיד רציתי להיות מתעמלת אבל זה התגלגל לאט לאט", סיפרה טוראית רבינוביץ' בריאיון לחדשות 2 באינטרנט, לרגל יום המשפחה. "זה חסר לי מאוד, גם אם אני הולכת פעם בשבוע זה לא כמו שהיה פעם. קיבלתי את ההחלטה הזאת כי זה ענף ספורט מאוד קשה. מתאמנים מהבוקר עד הערב כל יום חוץ משבת וזה לוותר על הרבה דברים בחיים".

גם היא וגם אמה זכו בתחרות אליפות אירופה ואליפות העולם בגילאים 16,17 ו-18, ממש לפני הגיוס. "באימונים יש משהו דומה מבחינת משמעת לצבא, אבל ההתעמלות הרבה יותר תובענית", ציינה. אמה של רוני עובדת היום כפיזיותרפיסטית, לאחר שפרשה מעולם הספורט מיד לאחר שחרורה מצה"ל, בגיל 20.

נראה שמשפחת רבינוביץ' ספורטיבית במיוחד: אב המשפחה שיחק בקבוצת הכדורגל של מכבי תל אביב בנעוריו, אחותה הקטנה רקדנית ואחיה שחקן כדוריד מקצועי.