חשד להונאת ענק בצה"ל: הושעו חברות שסיפקו ציוד תקשורת

בתום חקירה ממושכת, הוחלט להשעות שש חברות החשודות ששיתפו פעולה עם נגד בצה"ל בהונאה בהיקף של מיליוני שקלים נגד מערכת הביטחון. על פי החשד, סיפקו החברות ציוד לנגד - לשימושו האישי - והוציאו דרישות תשלום כוזבות. "חשבנו שפעלנו לטובת צה"ל", טענו החברות בחקירה

חקירת ההונאה מסתעפת (חדשות 2)

משרד הביטחון החליט להשעות באופן זמני שש חברות, חלקן מספקיות התקשורת וציוד האלקטרוניקה המובילות במשק, בעקבות חשד ששיתפו פעולה עם נגד בצה"ל בהונאת ענק נגד מערכת הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך השנה החולפת התקבלו ביחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה הצבאית ידיעות, שלפיהן הנגד, האחראי על רכש מוצרי תקשוב ושירותים, ניצל לרעה את סמכותו כדי לרכוש ציוד בהיקף של מיליוני שקלים - אותו לקח לעצמו, למשפחתו ולמקורביו.

בחקירה שנערכה לו לאחרונה, הודה הנגד במיוחס לו. הוא סיפר על השיטות בהן פעל ועל הדרך בה פתחו הספקים שמולם עבד "קווי אשראי" במיליוני שקלים שאיתם רכש מוצרי אלקטרוניקה שונים. חלק מהציוד יקר הערך נמצא בביתו, מוצרים אחרים חולקו לקצינים המקורבים אליו.

החברות הגישו דרישות תשלום כוזבות

בחקירת החברות התברר כי חלקן נהגו להגיש לנגד דרישות תשלום כוזבות למשרד הביטחון, שבהן הצהירו על אספקת ציוד ושירותים שבפועל מימנו ציוד אחר אותו רכש הנגד לשימוש האישי. הפעילות, כך התברר בחקירה, נעשתה בידיעה מלאה של הנהלת החברות, שתירצו את מעשיהן בכך שחשבו שפעלו לטובת צה"ל.

במשרד הביטחון החליטו, בהתאם להוראת היועץ המשפטי של מערכת הביטחון, להשעות את החברות מרשימת הספקים של המשרד ולאסור התקשרות חדשה עד שיבוצע להן שימוע. בין החברות נמצאות דור טכנולוגיות מידע, וידאוסט טכנולוגיות, נקסטקום, רוטל נטוורקס, שמרד אלקטרוניקה, ומנוליד- חירות מערכות בע"מ.