שבוע אחרי: כך נראה האתר הסורי שהופצץ

צילומי הלוויין שתיעדו את המתקן הסורי לפני ואחרי ההפצצה המיוחסת לישראל לפני כשבוע, מוכיחים כי מטרת ההפצצה היתה שיירת הכלים הכבדים שעמדו בחנייה והובילו טילי נ"מ. המתקן עצמו, בניגוד לטענת הסורים, לא נפגע כלל

אחרי שבוע של דיווחים, פרשנויות ובעיקר שתיקה של הצמרת הביטחונית בישראל, מתפרסמים לראשונה צילומי הלוויין שחושפים את תוצאות התקיפה בסוריה, תקיפה שעדיין מיוחסת על ידי מקורות זרים לצה"ל ולחיל האוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסורים ממשיכים לטען כי מדובר במכון מחקר תמים, ובתמונות שצולמו לפני 4 ימים, אחרי ההפצצה, נראה מגרש החנייה של המקום כשהוא שרוף וחרוך כמעט לחלוטין. המשמעות - כל כלי הרכב שהיו שם הושמדו או נפגעו. על פי דיווחים של כלי התקשורת הזרים, בין הכלים הכבדים שהיו במקום - גם סוללה של טילי SA17 מתקדמים.

המתקן נשאר שלם (חדשות 2)
בצילומי הלוויין ניתן לזהות גם פצצה אחת שהחטיאה את מטרתה ופגעה מעט צפונית למגרש, אך בתמונה הכוללת ניתן להבחין בהיקף פגיעה משמעותי שהביא ככל הנראה לשריפה ופיצוצים במקום.

הפגיעה, כך ניתן להבחין היתה אך ורק בשיירה שמוקמה במגרש החנייה. על פי התמונות ובניגוד לטענות הסורים, לא היתה כלל פגיעה במבנים במקום. הכוונה, על פי ניתוח התמונות, היתה לפגוע אך ורק בסוללת טילי הנ"מ ששכנה במקום.

הצילומים באדיבות רונן סולומון ומגזין ישראל דיפנס