סוללת "כיפת ברזל" שלישית הוצבה בצפון

כשבוע לאחר התקיפה שביצע לכאורה חיל האוויר הישראלי בסוריה, שהגבירה את המתיחות בגזרה הצפונית, הוצבה סוללה נוספת של מערכת ההגנה מרקטות. זאת, לאחר הצבת שתי סוללות בשבועות האחרונים

כשבוע לאחר שהתפרסמו הדיווחים על התקיפה שביצעה ישראל - לפי פרסומים זרים - בשטח סוריה, ועל רקע המתיחות הגוברת בגבול, הוצבה מערכת כיפת ברזל נוספת בצפון. מדובר בסוללה שלישית של מערכת ההגנה מרקטות שמוצבת בצפון בתקופה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במערכת הביטחון אמרו כי ההחלטה על הצבתה של המערכת השלישית לא התקבלה בשל הדיווחים על הנעשה בסוריה. כעת נבדקת פעילותה של המערכת במספר מוקדים.

לפני כעשרה ימים פורסם על הצבתן של שתי מערכות כיפת ברזל בצפון, ודובר צה"ל הסבירו אז כי "מערכת 'יפת ברזל נמצאת בתהליך קליטה מבצעית שבמסגרתו מוצבת סוללה מעת לעת באתרים שונים ברחבי המדינה. בימים אלה, כחלק מתכנית הקליטה המבצעית, היא הועברה לצפון".

אירן: "האויב הציוני יתחרט על ההתקפה הזו"

עמוס ידלין, אתמול (עזרי עמרם, חדשות 2)

אתמול, כינס יושב-ראש המועצה האירנית לביטחון לאומי סעיד ג'לילי מסיבת עיתונאים בדמשק ושיגר מסרים מאיימים לעבר ישראל. בהתייחסו להפצצה בשטח סוריה, שביצע לכאורה חיל האוויר, הזהיר ג'לילי: "האויב הציוני יתחרט על ההתקפה הזו. העולם המוסלמי רציני בדבריו באיומיו וסוריה, שעומדת מול הציונים בחזית, מהווה חלק חשוב ממנו".

גם ראש אגף המודיעין לשעבר האלוף (מיל') עמוס ידלין התייחס אתמול לסוגיית ההפצצה. "נפגעו מערכות שאנחנו לא רוצים שיגיעו ללבנון, זו הפרה של החלטה 1701 של האו"ם וגם של ההבטחה לרוסים שמערכות אלו לא יגיעו ללבנון", אמר בעת שהציג את ההערכה האסטרטגית ל-2013 של המכון למחקרי ביטחון לאומי. "מי שביצע את השיקולים טרם התקיפה הזו, ישקול אותם השיקולים גם במשלוח הבא. ארצות הברית תמכה בפעילות הזו ואפילו הרוסים הבינו שיש בעיה".