נתניהו: "חיזבאללה ואירן מנהלים מערכת טרור גלובלית"

ראש הממשלה הגיב לדוח הרשויות בבולגריה, שקבע כי חיזבאללה אחראי למתקפת הטרור בבורגס בקיץ שעבר בה נרצחו 5 ישראלים. נתניהו האשים את טהרן במתן חסות לארגון הטרור הלבנוני, והביע תקווה שמדינות אירופה יבינו מהו "אופיו האמיתי של חיזבאללה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה הערב לממשלת בולגריה על חקירת פיגוע הטרור הרצחני בבורגס בחודש יולי 2012, בו נרצחו חמישה ישראלים. "חיזבאללה ופטרוניתו, איראן, מנהלים מערכת טרור גלובלית חוצת גבולות ויבשות", האשים נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפרסמה לשכתו כתב ראש הממשלה: "המתקפה הייתה רק אחת מתוך שורה של מתקפות טרור שתוכננו ובוצעו על ידי חיזבאללה ואירן, בכללן מתקפות על אזרחים בתאילנד, קניה, טורקיה, הודו, אזרבייג'ן, קפריסין וגאורגיה".

נתניהו הוסיף כי "פעילות חמורה זו מתרחשת במקביל לתמיכה הנפשעת שמעניקים חיזבאללה ואירן למשטרו הרצחני של אסד בסוריה". מלשכת נתניהו נמסר כי הפיגוע בבורגס "היווה את ה'הצלחה' המשמעותית הראשונה של מתקפת הטרור הנוכחית, לאחר שורה של ניסיונות של פיגועים במדינות שונות בעולם שנכשלו או סוכלו".

שר הפנים הבולגרי האחראי על החקירה, קבע היום כי חיזבאללה ביצע את הפיגוע בבורגס, באמצעות שני אזרחים זרים ממוצא קנדי ואוסטרלי שפעלו בשירות הארגון הלבנוני.