הפה של המשטר הסורי? אזרחים קוראים לפתוח חזית בגולן

אחרי 35 שנה מאפשר השלטון הסורי לאזרחים לקרוא מול מצלמות הטלוויזיה לפעולה צבאית נגד ישראל. "אני מבקש מהצבא הסורי שיפתח חזית בגולן", אומר אחד מהם. אזרח אחר מצהיר: "אנחנו רוצים להקריב למען הגולן". שר ההגנה: "ישראל תקפה כדי לסייע למורדים"

בדמשק משנים היום לראשונה את הזמירות המוכרות שהם מפנים כלפי ישראל, ומציבים מול מצלמת הטלוויזיה הרשמית אזרחים מן השורה שדורשים פעולת תגמול בגולן - אולי רמז למה שמתכנן השלטון?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בזה אחר זה מוצגים אזרחים ברחוב סואן. "אנחנו רוצים להילחם בישראל כמו שהם נלחמים בנו", אומר אחד. "אנחנו רוצים לפתוח חזית בגולן כי אנחנו רוצים להקריב למען הגולן", אומר שני, ושלישי "מבקש מהצבא הערבי-הסורי שיפתח חזית בגולן". קולות אלה נשמעים אחרי 35 שנה שבהן היה אסור לאזרחי סוריה לדבר על פתיחת החזית בגולן.

במקביל, אחד מאתרי החדשות הערביים - לא מהמצטיינים באמינות - טוען בשלב זה כי צפוי צעד של צבא סוריה בגולן בתוך שלושה ימים, כהמשך למה שמוצג בטלוויזיה הסורית כדרישה של הציבור.

אסד. לקראת פעולה? (AP)

לעומתם, שר ההגנה הסורי הגנרל פהד פריג' אינו מאיים בעצמו. בריאיון שנערך עמו הוא מדבר, על רקע מוזיקה דרמטית, על התקיפה הישראלית: "אם נבוא ונחקור את מספר המתקפות שערכו הכנופיות החמושות על האתר במטרה להרוס אותו - נגיע לעשרות פעמים. משנכשלו, ראתה ישראל שהיא צריכה לבצע את המשימה ועשתה זאת עם מטוסים".

מוקדם יותר סיים סעיד ג'לילי, ראש המועצה לביטחון לאומי של אירן, את התייעצויותיו בדמשק בהבטחה שישראל עוד תתחרט על פעילותה. "המשטר הציוני, שנהג בתוקפנות ובעוינות בעימותים הקודמים, יתחרט גם הפעם על מעשיו, בדיוק כפי שהתחרט בעבר", אמר.