"התקיפה בסוריה פגעה במרכז הכימי"

גורם אמריקני בכיר בצבא ארה"ב התייחס הלילה לתקיפה שהתרחשה בשבוע שעבר בסוריה וטען כי על פי מידע מודיעיני שיש בידיו, אחד מיעדי התקיפה היה המרכז לפיתוח נשק כימי של משטר אסד

"חבילת תקיפה מצומצמת" (אתר חיל האוויר)

במסגרת התקיפה הישראלית לכאורה בסוריה, נגד שיירה שהובילה טילי נ"מ עבור ארגון חיזבאללה בלבנון, נפגע גם המכון המרכזי לפיתוח נשק ביולוגי וכימי במדינה וככל הנראה נגרם לו נזק רב, כך דיווח הלילה ה"ניו יורק טיימס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר לעיתון בכיר אמריקני המעורה בחומר מודיעיני, שטען כי על אף שנראה כי מטרת ההתקפה ביום רביעי שבוע שעבר הייתה טילים מסוג SA-17 נגד מטוסים, התמונות המגיעות מאזור התקיפה מחזקות את ההערכות כי גם המכון לפיתוח נשק בלתי קונבנציונלי ספג נזק רב בהפצצה.

השיירה שהותקפה בשבוע שעבר (הטלוויזיה הסורית)

המרכז היה במשך עשרות שנים תחת עיניהם הפקוחה של סוכנויות הביון במערב ובארצות הברית וגורמי מודיעין טוענים כי ייעודו היה הסמכה ולימוד לפיתוח נשק כימי וביולוגי עבור משטר אסד. לאחר שנשאל אודות התקיפה בשבוע שעבר, אמר הבכיר האמריקני כי "הנזק במקום נגרם ככל הנראה מהפצצת שיירת כלי הרכב ומפיצוצי משנה בעקבות הפגיעה בטילים".

הבכיר, שנאלץ לדבר באנונימיות בשל הנושא הרגיש וחשיפת המסמכים המודיעיניים הרגישים, אמר כי "לישראלים הייתה חבילת תקיפה מצומצמת, בהתחשב במספר הקטן של כלי טיס שהשתתפו בתקיפה". כמו כן, טען הבכיר כי "הישראלים בחרו להתמקד רק בתקיפת המכון ובטילי הנ"מ כדי לגרום נזק מינימלי".

"כשאנחנו אומרים משהו אנחנו מתכוונים אליו"

"הזהרנו". ברק במינכן, אמש (רויטרס)
אתמול סיפק שר הביטחון אהוד ברק רמז עבה למעורבות הישראלית בתקיפה. ברק השתתף בפאנל בינלאומי בוועידת הביטחון במינכן בנושא מלחמת האזרחים הבלתי-פוסקת בסוריה, ואמר כי ישראל מקיימת את הבטחותיה באשר להעברת נשק לידי חיזבאללה.

"אני לא יכול להוסיף דבר לגבי מה שקראתם בעיתונים על מה שקרה בסוריה לפני מספר ימים, אך אני ממשיך לומר בכנות שאנחנו אמרנו, וזאת הוכחה נוספת לכך שכשאנחנו אומרים משהו אנחנו מתכוונים אליו", השיב ברק לשאלת הנוכחים באשר לדיווחים הזרים אודות תקיפת צה"ל ליד דמשק. "אמרנו שאנחנו לא חושבים שצריך לאפשר להעביר נשק מתקדם לחיזבאללה מסוריה כשאסד ייפול".

תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

"המלחמה בסוריה תתפשט מחוצה לה"

רמטכ"ל סוריה: "נגיב על התוקפנות הציונית כשנחליט"

תיעוד מסוריה: אש ומטוסים "זרים"

ארה"ב מזהירה את אסד: אל תעביר נשק

סוריה: נגיב ב"מתקפת פתע" בישראל 

דיווח: בשל ה"תקיפה" בסוריה - צבאות ערב בכוננות

"בתקיפה הופצץ ציוד משבש מל"טים"

"ישראל יידעה ארה"ב על התקיפה"

דובר הצבא הסורי: התקיפה בוצעה בדמשק