מתאמים עמדות? הרמטכ"ל גנץ בפגישות בארה"ב

מספר ימים לאחר הדיווחים על תקיפה ישראלית בסוריה, נחת רב-אלוף בני גנץ בוושינגטון, שם ייפגש עם בכירים בממשל. הביקור, בן 5 ימים, ילווה על ידי הרמטכ"ל האמריקני הגנרל מרטין דמפסי. בשבוע שעבר ביקר ראש אמ"ן בארה"ב

גנץ ודמפסי. מדברים על טורקיה? (דובר צה"ל)

על רקע המתיחות באזור בעקבות הדיווחים על תקיפה ישראלית בסוריה, הגיע הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ לביקור עבודה בארה"ב שיימשך חמישה ימים. גנץ ייפגש עם מקבילו האמריקאי, יושב ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב הגנרל מרטין דמפסי, וכן עם גורמים בממשל האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך הפגישות ידונו הצדדים באתגרים הביטחוניים המשותפים, בתמונת המצב האזורית-ביטחונית במזרח התיכון ובשיתופי פעולה צבאיים". אל הרמטכ"ל בביקורו מתלווים רעייתו רויטל, נספח צה"ל בוושינגטון, אלוף יעקב אייש, וראש אגף התכנון, אלוף נמרוד שפר. בהיעדרו של גנץ יחליף אותו סגנו, האלוף גדי אייזנקוט.  

הביקור מצטרף לביקורו האחרון של ראש אמ"ן האלוף אביב כוכבי, שנועד גם הוא עם ראש המטות המשולבים של ארה"ב, הגנרל מרטין דמפסי בשבוע שעבר. הפגישה התקיימה בזמן שכלי תקשורת בלבנון דיווחו על תקיפה ישראלית של שיירת הנשק שעשתה דרכה מסוריה ללבנון. מדובר צה"ל נמסר אז בתגובה כי "מדובר בנסיעת עבודה מתוכננת מראש במסגרת תכנית העבודה השנתית".

באותו לילה דיווח הניו יורק טיימס כי ישראל תיאמה את הפעולה עם ארה"ב, שסירבה עד כה להתייחס לנושא.

מאז הדיווחים על תקיפה, אף קצין בצה"ל, כולל הרמטכ"ל לא התייחס לנושא. עם זאת, הבוקר רמז שר הביטחון אהוד ברק כי ישראל הזהירה מהעברת נשק מסוריה לחיזבאללה. "אני לא יכול להוסיף דבר לגבי מה שקראתם בעיתונים על מה שקרה בסוריה לפני מספר ימים, אך אני ממשיך לומר בכנות שאנחנו אמרנו, וזאת הוכחה נוספת לכך שכשאנחנו אומרים משהו אנחנו מתכוונים אליו", אמר.

עוד בעניין:

ישראל תקים רצועת ביטחון בסוריה?

סגן הרמטכ"ל האירני: "סוריה תשלח את ישראל לתרדמת"

אסד על התקיפה: נתמודד עם האיומים