אישום: חוליית ג'יהאד ניסתה לחטוף ישראלים בערב השנה החדשה

הותר לפרסום כי כוחות המשטרה והשב"כ עצרו חוליית מחבלים פלסטינים רגע לפני שחטפו חייל או אזרח. ברכבם נמצא ציוד רב שנועד לשמש לביצוע תוכניתם. בין חברי החולייה היו גם שני ערבים ישראלים, שנגדם הוגשו הבוקר כתבי אישום

ניסיונות ארגוני הטרור הפלסטינים לחטוף חיילים לא נפסקים: הבוקר הותר לפרסום כי המשטרה (ימ"ר מרכז) והשב"כ תפסו חולייה של הג'יהאד האסלאמי בזמן אמת - בעת שניסו לחטוף חייל. כתבי אישום הוגשו נגד חלק מחברי החולייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המחבלים נתפסו על ידי כוחות הביטחון באזור מחסום אייל כשברשותם ציוד החטיפה, רגע לפני שתכננו לחטוף חייל או אזרח מאחת הערים השרון לצורכי מיקוח. החולייה נעצרה בערב השנה האזרחית (1 ינואר 2013) לפנות בוקר וברכבם נמצאו אמצעים שהיו אמורים לסייע להם בביצוע החטיפה: חבלים, נייר דבק, כובעי גרב, סכין יפנית ואקדח דמה.

בחקירתם בשב"כ הודו חברי החוליה כי ביצעו, במשך יומיים, מספר ניסיונות לחטוף חיילים או אזרחים מתחנות הסעה ותחנות רכבת ברחבי השרון והמרכז. חברי החולייה ניסו לחטוף מבלים בשובם מחגיגות ערב ראש השנה האזרחית ובילו את הלילה ברכבם בסמוך למחסום אייל.

כתבי אישום נגד האזרחים הישראלים

הרכב בו נסעו המחבלים (תקשורת שב"כ)

על פי החשד, כוונת חברי החוליה הייתה להעביר את החטוף לג'נין ומשם לנהל את המשא ומתן לשחרורו. אחד הנאשמים, יוסף חסן יוסף וורדה, תושב קלנסואה, יצר קשר עם תושב השטחים ששיכנע אותו על פי האישום, לבצע את החטיפה תמורת כסף.

בשיתוף עם משטרת ישראל נעצר אזרח ישראלי נוסף, אנס ח'ליל מחמד ג'בארין (18) תושב אום אל פחם, שהלין את חברי החוליה בביתו, בלילה שלפני המעצר. אביו של אנס הוא תושב פלסטיני החי בג'נין, ואילו אמו, אזרחית ישראלית, איפשרה לו לקבל תעודת זהות כחולה. מהחקירה עלה כי אנס היה מודע לכוונת חברי החוליה לבצע חטיפה, ולמרות זאת הלינם בביתו.

בעקבות חקירת הפעילים בשב"כ, נעצרו בשיתוף עם כוחות צה"ל 8 פעילים נוספים מאיזור ג'נין. מחקירתם עלה כי פעלו או היו אמורים לפעול כחלק מהתשתית. הבוקר הוגשו לבית המשפט המחוזי בלוד כתבי אישום חמורים כנגד העצורים הישראלים, יוסף וורדה ואנס ג'בארין בגין ניסיונות חטיפה לשם כליאה וניסיונות חטיפה לשם סחיטה , מגע עם סוכן חוץ ומתן שירות להתאחדות בלתי מותרת.