סגן הרמטכ"ל האירני: "סוריה תשלח את ישראל לתרדמת"

טהרן ממשיכה במסרים המאיימים בעקבות התקיפה שביצע לפי פרסומים זרים חיל האוויר בשטח סוריה. "הפושעים צריכים לדעת שעל כל מכה מצדם תבוא מכת תגמול מסיבית", אמר הקצין הבכיר. "ההתנשאות של ישראל נמצאת על סף קריסה"

סוריה מציגה תמונות של השיירה שהופצצה (סוכנות הידיעות הסורית)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סגן הרמטכ"ל האירן ממשיכה לשלוח מסרים מאיימים לעבר ישראל בעקבות התקיפה שביצע צה"ל - על פי פרסומים זרים - בשטח סוריה. סגן הרמטכ"ל של איראן, מסעוד ג'זיירי, הכריז: "תגובתה של סוריה לתוקפנותה של ישראל, תגרום למשטר הציוני להיכנס לקומה".אירני תקף את ישראל ואמר כי "ההתנשאות העולמית בכלל והישראלית בפרט נמצאות על סף קריסה. העידן שבו מעצמות רודות במדינות עצמאיות הגיע לסיומו".

לדבריו, "בעידן החדש, הפושעים צריכים לדעת שעל כל מכה מצדם תבוא מכת תגמול מסיבית, שרמתה והיקפה ייקבעו על ידי העמים החופשיים והנחושים".

"שגיאה חמורה להעמיד במבחן את העוצמה שלנו"

בימים האחרונים נשמעו תגובות מאיימות גם מסוריה עצמה להפצצה בשטחה. רמטכ"ל צבא סוריה, הגנרל עלי עבדאללה איוב, סייר ביום חמישי בין יחידות השדה השונות וניסה להרגיע את לוחמיו בעקבות הסערה סביב התקיפה שביצע - לפי פרסומים זרים - חיל האוויר הישראלי על מכון לפיתוח אמצעי לחימה בארצו. במקביל, התכנסה הממשלה בדמשק לישיבה מיוחדת שבה עדכן שר ההגנה בפרטי הנזק שנגרם לאותו המתקן והשלכותיו.

"לא נפגין חולשה לנוכח ניסיונות ההתגרות של אויבינו", אמר איוב ללוחמיו - והוסיף: "אנחנו מודעים לממדי האתגר שעמו נתמודד, כמו גם ליכולות שלנו. נעשה בהן שימוש במועד שבו נחליט. כמפקד הצבא הזה, אני יכול לקבוע שהייתה זו שגיאה חמורה להעמיד במבחן את העוצמה שלנו". 

כמו יתר בכירי משטר אסד, האשים הרמטכ"ל הסורי את ישראל בהפעלת "קבוצות הטרור" הפועלות בארצו - ואמר כי "בין הציוניים לבין הכנופיות שאחראיות לרצח השיטתי בבני עמנו קיים קשר הדוק". הוא הוסיף כי "המאבק שלנו באויב הציוני יימשך ולא ייגמר לעולם, אבל יש לנו את היכולת לספק מענה למזימות שהוא רוקח".

תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

תיעוד מסוריה: אש ומטוסים "זרים"

ארה"ב מזהירה את אסד: אל תעביר נשק

סוריה: נגיב ב"מתקפת פתע" בישראל 

דיווח: בשל ה"תקיפה" בסוריה - צבאות ערב בכוננות