סוריה חושפת - "האתר שהופצץ"

בתמונות שמתפרסמות לראשונה בתקשורת הסורית, נחשפים חלק מתוצאות הנזק שנגרם לטענתם מתקיפות של חיל האוויר הישראלי. עם זאת, אין עדיין מקור רשמי שמדווח על מטרות התקיפה או על כמות הנזק

תוצאות נזק התקיפה

סוריה חשפה אתמול תמונות מ"המרכז למחקרים מדעיים" שהותקף לכאורה ע"י ישראל. בתמונות ניתן לראות את האתר המופצץ, ונזק רב שנגרם למקום. בנוסף, תמונות רבות נחשפות בכלי התקשורת ברחבי העולם מן ההתקפה על השיירה הסורית שהובילה ככל הנראה אמצעי לחימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עדי ראייה סיפרו כי לפחות 2 בני אדם נהרגו בהתקפה על האתר, ומספר בני אדם נפצעו. עם זאת, אין עדיין אישור רשמי לדיווחים על תוצאות התקיפות שיוחסה לחיל האוויר הישראלי. בטלוויזיה הסורית אף דווח כי ישראל התייעצה עם וושינגטון לפני התקיפה וקיבלה אישור מארה"ב לתקוף את ה"מרכז למחקרים מדעיים" ומקומות נוספים. 

כלי רכב נשרפו כליל

שר הביטחון: "מסרב להתייחס"

שר הביטחון אהוד ברק, השוהה בכנס ביטחוני בינלאומי במינכן, התראיין לרשת טלוויזיה מקומית וסירב להתייחס לתקיפה שביצעה ישראל לכאורה בסוריה. עם זאת הבהיר ברק כי ישראל לא תהיה מוכנה להשלים עם העברת נשק "שובר שוויון" לידי ארגוני טרור.

"אנחנו עוקבים בדבקות אחר נושא הנשק הכימי בסוריה", הדגיש ברק. "אנחנו בודקים את האפשרות של העברת נשק מתקדם לידי החיזבאללה כשתושלם נפילת שלטונו של אסד". לדברי ברק, גורלו של הנשיא הסורי כבר נחרץ. "הוא לא ישרוד".

גם לנושא תכנית הגרעין האירנית התייחס שר הביטחון שצפוי לסיים את תפקידו בקרוב. "העולם צריך למקד את מאמציו מעבר לדיפלומטיה ולומר שכל האופציות על השולחן", הדגיש ברק. "כשאנחנו אומרים את זה - אנחנו מתכוונים לזה. אנחנו מצפים גם מאחרים להתכוון לכך".