ברק מבהיר: "עוקבים אחר העברת הנשק לחיזבאללה"

שר הביטחון ברק השוהה בכנס בגרמניה סירב להתייחס לדיווחים אודות תקיפה ישראלית בסוריה, אך הבהיר כי ישראל עוקבת אחר ניסיון העברת הנשק לארגוני הטרור ובראשם חיזבאללה בלבנון. "גורלו של הנשיא אסד כבר נחרץ", הבהיר

סירב להתייחס לתקיפה, ברק (רויטרס)

שר הביטחון אהוד ברק, השוהה בכנס ביטחוני בינלאומי במינכן, התראיין לרשת טלוויזיה מקומית וסירב להתייחס לתקיפה שביצעה ישראל לכאורה בסוריה. עם זאת הבהיר ברק כי ישראל לא תהיה מוכנה להשלים עם העברת נשק "שובר שוויון" לידי ארגוני טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו עוקבים בדבקות אחר נושא הנשק הכימי בסוריה", הדגיש ברק. "אנחנו בודקים את האפשרות של העברת נשק מתקדם לידי החיזבאללה כשתושלם נפילת שלטונו של אסד". לדברי ברק, גורלו של הנשיא הסורי כבר נחרץ. "הוא לא ישרוד".

גם לנושא תכנית הגרעין האירנית התייחס שר הביטחון שצפוי לסיים את תפקידו בקרוב. "העולם צריך למקד את מאמציו מעבר לדיפלומטיה ולומר שכל האופציות על השולחן", הדגיש ברק. "כשאנחנו אומרים את זה - אנחנו מתכוונים לזה. אנחנו מצפים גם מאחרים להתכוון לכך".

דיווח: "ישראל פגעה במספר מטרות בסוריה"

בתוך כך, מפרסם המגזין האמריקני "טיים" פרטים חדשים אודות "התקיפה" וטוען שישראל פגעה במספר רב של יעדים בשטח סוריה בלילה שבין שלישי לרביעי. על פי הדיווח, ישראל הפציצה בין השאר מתקן ביולוגי למחקר ש"הושטח" בגלל חשש שייפול לידי המורדים, בנוסף לשיירת נשק שעשתה דרכה לגבול לבנון. עוד מדווח כי ישראל קיבלה 'אור ירוק' מארה"ב לבצע את המתקפה.

באופן רשמי, סוריה הודיעה כי הותקף מתקן למחקר מדעי בפרבר של דמשק, ודיווחים נוספים בתקשורת הזרה טוענים כי ישראל תקפה גם שיירת משאיות שהובילה נשק מתקדם נגד מטוסים מסוריה ללבנון. בישראל מסרבים להתייחס לדיווחים הללו.

גורם ביון מערבי סיפר ל"טיים" כי בין יעד אחד לשני יעדים נוספים הותקפו באותו לילה, ולא סיפק פרטים נוספים. בכירים אחרים מספרים כי ישראל קיבלה "אור ירוק" מוושינגטון לבצע לא רק את הפעולה האמורה, אלא גם פעולות נוספות ברוח דומה.