דיווח: "הותקפו יותר משני יעדים"

המגזין האמריקני "טיים" מצטט איש ביון מערבי שטוען כי הותקפו עוד יעד אחד או עוד שני יעדים בנוסף למתקן הביולוגי סמוך לדמשק ולשיירת הנשק סמוך לגבול לבנון, במתקפה שעל פי דיווחים זרים מיוחסת לישראל. מזכיר ההגנה האמריקני היוצא אומר "הבענו את עמדתנו שיש לעשות הכול כדי שנשק מתקדם לא ייפול לידי טרוריסטים"

כמה יעדים הותקפו? F15, ארכיון (רויטרס)

המגזין האמריקני "טיים" טוען כי ישראל תקפה לכאורה יותר מספר יעדים בשטח סוריה בלילה שבין שלישי לרביעי. על פי הדיווח, ישראל הפציצה בין השאר מתקן ביולוגי למחקר ש"הושטח" בגלל חשש שייפול לידי המורדים, בנוסף לשיירת נשק שעשתה דרכה לגבול לבנון. עוד מדווח כי ישראל קיבלה 'אור ירוק' מארה"ב לבצע את המתקפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באופן רשמי, סוריה הודיעה כי הותקף מתקן למחקר מדעי בפרבר של דמשק, ודיווחים נוספים בתקשורת הזרה טוענים כי ישראל תקפה גם שיירת משאיות שהובילה נשק מתקדם נגד מטוסים מסוריה ללבנון. בישראל מסרבים להתייחס לדיווחים הללו.

גורם ביון מערבי סיפר ל"טיים" כי בין יעד אחד לשני יעדים נוספים הותקפו באותו לילה, ולא סיפק פרטים נוספים. בכירים אחרים מספרים כי ישראל קיבלה "אור ירוק" מוושינגטון לבצע לא רק את הפעולה האמורה, אלא גם פעולות נוספות ברוח דומה.

"יש לעשות הכול כדי שנשק כימי לא ייפול לטרוריסטים"

שר ההגנה היוצא של ארה"ב ליאון פנטה מחזק בעקיפין את הדברים. בראיון שהעניק לסוכנות הידיעות הצרפתית אמר "המצב בסוריה יצר אפשרות להעביר את הנשק הזה לידיים של חיזבאללה, זאת דאגה עמוקה".

כשנשאל פנטה על התקיפה שעל פי מקורות זרים מיוחסת לישראל השיב "בלי להתייחס לקשר שלנו עם ישראל או לפעולה האמורה, אנו הבענו את עמדתנו שיש לעשות הכול כדי שנשק מתקדם כמו טילי נ"מ או נשק ביולוגי או כימי ל ייפול לידי הטרוריסטים".

לדברי המקור במגזין טיים, החיזבאללה הוא אינו מקור הדאגה היחיד של ישראל: לדבריו בכוחות המורדים של סוריה שנלחמים כדי להפיל את שלטון אסד יש גורמים אסלאמיים פונדמנטליסטיים קיצוניים, חלקם הגיעו מחוץ לסוריה. החשש של ישראל הוא שנשק קונבנציונלי יגיע לידיהם, בנוסף לחשש מהתעצמות חיזבאללה בלבנון.