אלוף (במיל') עמוס ידלין: "לסוריה אין עניין לתקוף בישראל"

בריאיון ל"אולפן שישי", אמר ראש אגף המודיעין לשעבר, כי "גם לסוריה וגם לחיזבאללה אין אינטרס לצאת למתקפה על ישראל". הוא ציין, כי "הצבא הסורי מותש ממלחמת האזרחים שמתנהלת בשטח המדינה בשנתיים האחרונות". עוד אמר, כי "לחיזבאללה אין עשרות אלפי טילים"

ראש אגף המודיעין לשעבר, אלוף (במיל') עמוס ידלין, התייחס ב"אולפן שישי" לסוגיית התקיפה בסוריה, שיוחסה על ידי גורמים זרים לישראל, וציין כי לדעתו, "גם לסוריה וגם לחיזבאללה אין אינטרס לצאת למלחמה נגד ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צבא סוריה מותש ממלחמת האזרחים שמתנהלת בשטח המדינה בשנתיים האחרונות", אמר. "אסד שורד כי העולם לא מתערב והוא לא היה רוצה לערב כוח חיצוני. לחיזבאללה אין סמכות לפעול, כי כביכול זה בסוריה", ציין, והוסיף כי "האינטרס האירני, לפי שעה, הוא שחיזבאללה לא ישחוק עצמו מול ישראל, כשבאוויר עומדת פעולה אפשרית מול הרפובליקה האסלאמית".

למרות דברי ההרגעה, ציין אלוף (במיל') ידלין, כי "גם סוריה וגם חיזבאללה יודעים להגיב, אמנם לא מיידית ולא תוך 48 שעות, אך בצורה מוגבלת וסמלית בארצות שמעבר לים, או בשיגור רקטות שאף אחד לא לוקח עליהן אחריות".

"לחיזבאללה אין עשרות אלפי טילים", הפריך ידלין את הדיווחים המאיימים בדבר ארסנל הנשק של הארגון השיעי בלבנון. "יש להם עשרות אלפי רקטות קצרות טווח, ומספר מכובד של טילים שיכולים להגיע לתל אביב", אמר, והוסיף: "המבצעים האחרונים הביאו לשביתת נשק. לא יורים על הצפון או הדרום וההרתעה חזקה".

בהמשך לשאלת התקיפה בסוריה, אמר ידלין, כי "זה מסוג הדברים שיש לגביהם דילמה האם לפעול נגדם או לא. יש מי שטוען שהסיכונים גבוהים, ויש מי שטוען שזה צודק". הוא אמר עוד, כי "לפעמים מילים לא מספיקות. הקו האדום הוצב ולמרות זאת - חלק מהאמצעים זלגו ללבנון". עוד הוסיף, כי "מדינת ישראל צריכה להבהיר, לא רק במילים - מה מקובל עליה ומה לא".