רמטכ"ל סוריה: "נגיב על התוקפנות הציונית כשנחליט"

בכירי ממשלו של בשאר אסד התכנסו הערב לישיבה מיוחדת שבה עדכן שר ההגנה בתוצאות המתקפה שביצע - לפי פרסומים זרים - חיל האוויר על מכון לפיתוח אמצעי לחימה. מפקד הצבא איים: "נספק מענה למזימות, טועה מי שמבקש להעמיד במבחן את כוחנו"

רמטכ"ל סוריה: "נגיב כשנחליט" (סוכנות הידיעות הסורית)

רמטכ"ל צבא סוריה, הגנרל עלי עבדאללה איוב, סייר הערב בין יחידות השדה השונות וניסה להרגיע את לוחמיו בעקבות הסערה סביב התקיפה שביצע - לפי פרסומים זרים - חיל האוויר הישראלי על מכון לפיתוח אמצעי לחימה בארצו. במקביל, התכנסה הממשלה בדמשק לישיבה מיוחדת שבה עדכן שר ההגנה בפרטי הנזק שנגרם לאותו המתקן והשלכותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא נפגין חולשה לנוכח ניסיונות ההתגרות של אויבינו", אמר איוב ללוחמיו - והוסיף: "אנחנו מודעים לממדי האתגר שעמו נתמודד, כמו גם ליכולות שלנו. נעשה בהן שימוש במועד שבו נחליט. כמפקד הצבא הזה, אני יכול לקבוע שהייתה זו שגיאה חמורה להעמיד במבחן את העוצמה שלנו". 

כמו יתר בכירי משטר אסד, האשים הרמטכ"ל הסורי את ישראל בהפעלת "קבוצות הטרור" הפועלות בארצו - ואמר כי "בין הציוניים לבין הכנופיות שאחראיות לרצח השיטתי בבני עמנו קיים קשר הדוק". הוא הוסיף כי "המאבק שלנו באויב הציוני יימשך ולא ייגמר לעולם, אבל יש לנו את היכולת לספק מענה למזימות שהוא רוקח".

תיעוד מאזור התקיפה: אש גדולה ו"מטוסים זרים"

כלי תקשורת סוריים הנשלטים על-ידי כוחות האופוזיציה שידרו הערב תיעוד וידאו מהזירה. הוא כולל, בין היתר, תמונות של להבות ענק מיתמרות בשעת לילה מאוחרת וכן של מטוסים חגים בשמיים.

ארגוני המורדים הפנו את האצבע המאשימה לעבר ישראל בהסבר שהמטוסים שתועדו מעל אזור כפרי בפרברי דמשק אינם מדגם "סוחוי" שבהם מצויד הצבא הסורי. מנגד, במשטרו של בשאר אסד הטיחו את האחריות לתקרית על האופוזיציה - בטענה שאנשיה תוקפים בסיסי מכ"מ ובכך הקלו לכאורה על חיל האוויר הישראלי בביצוע התקיפה. 

תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

תיעוד מסוריה: אש ומטוסים "זרים"

ארה"ב מזהירה את אסד: אל תעביר נשק

סוריה: נגיב ב"מתקפת פתע" בישראל 

דיווח: בשל ה"תקיפה" בסוריה - צבאות ערב בכוננות