תיעוד מסוריה: להבות ענק ומטוסים "זרים"

מתנגדי אסד פרסמו הערב תמונות מפרברי דמשק, סמוך למבנה שלפי פרסומים זרים הותקף על ידי חיל האוויר. אנשי המשטר מיהרו להפנות אליהם את האצבע המאשימה וטענו כי במעשיהם, "הקלו על ישראל לבצע את המהלך". כך זה נראה

התקיפה האווירית בסוריה, שלפי פרסומים זרים ביצעה ישראל, ממשיכה לטלטל את המדינה השסועה: כלי תקשורת מקומיים הנשלטים על-ידי כוחות האופוזיציה שידרו הערב תיעוד וידאו מהזירה. הוא כולל, בין היתר, תמונות של להבות ענק מיתמרות בשעת לילה מאוחרת וכן של מטוסים חגים בשמיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגוני המורדים הפנו את האצבע המאשימה לעבר ישראל בהסבר שהמטוסים שתועדו מעל אזור כפרי בפרברי דמשק אינם מדגם "סוחוי" שבהם מצויד הצבא הסורי. מנגד, במשטרו של בשאר אסד הטיחו את האחריות לתקרית על האופוזיציה - בטענה שאנשיה תוקפים בסיסי מכ"מ ובכך הקלו לכאורה על חיל האוויר הישראלי בביצוע התקיפה.

מוקדם יותר היום פרסמה סוכנות הידיעות רויטרס עדויות שסיפקו תושבים המתגוררים בקרבת המטרה שהותקפה - המרכז המדעי לפיתוח נשק ואמצעי הגנה בג'מראיה.

מטוסים בשמי סוריה (חדשות 2)

"ישנו ולפתע שמענו את רעש הטילים שמכים באתר והאדמה החלה לרעוד, רצנו מיד למרתף", סיפרה עדת ראייה ששמה לא פורסם. "המטוסים טסו בגובה נמוך מאוד כדי להתחמק מהרדאר, הפרו את המרחב האווירי של לבנון וסוריה והכו באתר".

עדויות נוספות טוענות שהאתר נהרס לחלוטין וכי כמה מהעובדים נהרגו בפיצוץ. לפי מקור סורי המתקן הצבאי נסגר מאז הפיצוץ: "זה נראה שכיוונו נגד בניין אחד בלבד במתחם".

תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

ארה"ב מזהירה את אסד: אל תעביר נשק

סוריה: נגיב ב"מתקפת פתע" בישראל 

דיווח: בשל ה"תקיפה" בסוריה - צבאות ערב בכוננות

"בתקיפה הופצץ ציוד משבש מל"טים"

"ישראל יידעה ארה"ב על התקיפה"

דובר הצבא הסורי: התקיפה בוצעה בדמשק