סוגר מעגל: המ"פ שאיבד את ידו העניק סיכות לחייליו

סרן זיו שילון, שנפגע קשה בפיצוץ מטען על גדר הרצועה, לבש היום מדים לראשונה מאז הפציעה והתייצב בטקס הענקת סיכות לוחם לחיילים שהכשיר וליוו אותו בתקופה הקשה. "אתם נדרשים לעצור את חייכם ולתת מעצמכם עד רמת חירוף הנפש", אמר להם

שלושה חודשים לאחר שאיבד את ידו בפיצוץ מטען צד שהונח על גדר המערכת ברצועת עזה, העניק הערב מפקד הפלוגה מחטיבת גבעתי, סרן זיו שילון, סיכת לוחם לחיילי פלוגתו. "נדרשים אתם, כקומץ מטובי בנינו, לעצור את חייכם ולתת מעצמכם עד רמת חירוף הנפש", אמר להם במעמד המרגש. "לא ינום ולא יישן שומר ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר התראיין סרן שילון לתכנית הבוקר של רשת "העולם הבוקר" וסיפר על התחושות לקראת הטקס. "אני לא אומר שנחתי מספיק, יש לי עוד דרך ארוכה עד שאגיע ליעד שהצבתי לעצמי ברמת ההחלמה אבל זו אחת הפסגות שתכננתי לכבוש בדרך, להשלים את המשימה אחרי שנה וחצי ולעשות את החיילים שלי לוחמים", אמר.

לאחר שאיבד את ידו השמאלית כתוצאה מהפיצוץ, שילון עבר כעשרה ניתוחים ועבר לשיקום בבית החולים תל השומר. כבר לאחר הפציעה, הוא הדגיש כי הוא לא מתכוון לוותר והבהיר שהוא עוד יחזור להיות קצין קרבי. "אני מקווה שאוכל לחזור למסגרת ולהיות מפקד לוחם - זה להיות מסור בכל רמ"ח איברייך", אמר.

"הרבה מאוד רגעים קשים של שבירה"

סרן זיו שילון סוגר מעגל (דובר צה"ל)

"יש להמשיך ולתרום ולעשות את מה שהם עושים בצורה הכי טובה ולתת מעצמם בצורה עיוורת", השיב מפקד הפלוגה לשאלה למה יגיד בפני החיילים. הוא גם ניצל את ההזדמנות להודות לגורמי הרפואה שהצילו אותו בשטח ותפקדו בקור רוח תחת לחץ רב. "החופ"ל (חובש פלוגתי) שלי ניר, בחור שסך הכל שנה וחצי בצבא, תפקד בצורה יוצאת דופן, הוא הניח לי חוסם עורקים בתנאים קשים, והוא והרופא הגדודי שלי הצילו לי את החיים", אמר שילון, שבעצמו עבר קורס חובשים בתחילת השירות הצבאי שלו.

הוא שחזר את הרגעים הקשים אחרי הפיצוץ, כשהבין שאיבד את ידו. "בהתחלה היה לי הרבה מאוד רצון לחיות. הבנתי בשניות האלה שזה לא חוזק פיזי אלא תעצומות נפש, שלא כרוכות בסל התפקוד של בנאדם רגיל", אמר. זיו עדיין מקווה שיוכל להיות מפקד לוחם, אך לא מסתיר כי לא הכין את עצמו לרגע הזה. "יש הרבה מאוד רגעים קשים של שבירה, השאלה היא איך אתה יוצא מהפציעה הזאת".