סוריה מאיימת ב"מתקפת פתע" על ישראל

אחרי האיום האירני, גם דמשק עצמה מזהירה כי התקיפה, שביצע לפי פרסומים זרים חיל האוויר, עשויה לגרור תגובה צבאית. שגריר סוריה בלבנון אמר לערוץ אל מנאר של חיזבאללה: "אנו נחושים להגן על ארצנו ועל ריבונותנו"

אחרי האיום האירני, גם סוריה עצמה מזהירה את ישראל מפני תגובתה לתקיפה לכאורה שביצע צה"ל בשטחה. שגריר סוריה בלבנון אמר אחר הצהריים כי ארצו עשויה להגיב על ההפצצה שביצע חיל האוויר - לפי פרסומים זרים - ב"מתקפת פתע" על ישראל. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי השגריר, עלי עבדול כרים עלי, אמר את הדברים בריאיון לערוץ אל מנאר של חיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"סוריה נחושה להגן על אדמתה ועל ריבונותה", הבהיר השגריר - מבלי שהוסיף פרטים באשר לאופי התגובה שעשויה ארצו לנקוט. במקביל זימנה היום סוריה את מפקד כוחות האו"ם בגולן להביע את מחאתה הרשמית נגד ישראל בעקבות התקיפה, בטענה כי מדובר בהפרת הסכם שביתת הנשק שנחתם ב-1974.

ההתבטאות של השגריר הסורי באה אחרי שבצהריים איים עוזר שר החוץ האירני כי "למתקפה הישראלית יהיו השלכות מהותיות על תל אביב". עלי אכבר ווליאטי אמר בריאיון לסוכנות ידיעות אירנית שארצו תסייע לבשאר אסד להישאר בארמון הנשיאות בדמשק ותנקוט כל צעד אפשרי להבטיח את קיום משטרו לנוכח מלחמת האזרחים.

 מוקדם יותר החודש אמר הרמטכ"ל האירני שמתקפה ישראלית בסוריה עשויה להביא להתלקחות שתבעיר גם את אירופה, ו"אולי אף יותר מכך".

תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

תיעוד מסוריה: אש ומטוסים "זרים"

ארה"ב מזהירה את אסד: אל תעביר נשק

דיווח: בשל ה"תקיפה" בסוריה - צבאות ערב בכוננות

"בתקיפה הופצץ ציוד משבש מל"טים"

"ישראל יידעה ארה"ב על התקיפה"

דובר הצבא הסורי: התקיפה בוצעה בדמשק