המ"פ שנפצע יעניק סיכות ללוחמיו: "מקווה שאוכל לחזור"

סרן זיו שילון, שאיבד את ידו כתוצאה מפיצוץ מטען ברצועת עזה באוקטובר, לבש היום מדים לראשונה, ויעניק סיכות לוחם לחיילים שהכשיר וליוו אותו בתקופה הקשה. "לא נחתי מספיק, מקווה שאוכל לחזור לשירות", אמר בריאיון לתכנית הבוקר של רשת. "יש הרבה מאוד רגעים קשים של שבירה"

לאחר שאיבד את ידו מפיצוץ מטען צד שהונח על גדר המערכת ברצועת עזה בחודש אוקטובר בשנה שעברה, מפקד הפלוגה מחטיבת גבעתי, סרן זיו שילון (25)שנמצא בהתאוששות יעניק היום לחייליו סיכות לוחם, לראשונה מאז אירוע הפציעה הקשה בחודש אוקטובר בשנה שעברה, לפני פרוץ מבצע "עמוד ענן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא אומר שנחתי מספיק, יש לי עוד דרך ארוכה עד שאגיע ליעד שהצבתי לעצמי ברמת ההחלמה אבל זו אחת הפסגות שתכננתי לכבוש בדרך, להשלים את המשימה אחרי שנה וחצי ולעשות את החיילים שלי לוחמים", סיפר הבוקר סרן שילון בריאיון ל"העולם הבוקר", תכנית הבוקר של רשת.

לאחר שאיבד את ידו השמאלית כתוצאה מהפיצוץ, שילון עבר כעשרה ניתוחים ועבר לשיקום בבית החולים תל השומר. כבר לאחר הפציעה, הוא הדגיש כי הוא לא מתכוון לוותר והבהיר שהוא עוד יחזור להיות קצין קרבי. "אני מקווה שאוכל לחזור למסגרת ולהיות מפקד לוחם - זה להיות מסור בכל רמ"ח איברייך", הוסיף. היום זו תהייה השלמת מעגל לשילון, שהחל להכשיר את החיילים. לרגל האירוע הוא לבש מדים לאחר זמן רב ב"מדי" בית חולים.

"הרבה מאוד רגעים קשים של שבירה"

"יש להמשיך ולתרום ולעשות את מה שהם עושים בצורה הכי טובה ולתת מעצמם בצורה עיוורת", אמר בשאלה למה יגיד בפני החיילים. הוא גם ניצל את ההזדמנות להודות לגורמי הרפואה שהצילו אותו בשטח ותפקדו בקור רוח תחת לחץ רב. "החופ"ל (חובש פלוגתי) שלי ניר, בחור שסך הכל שנה וחצי בצבא, תפקד בצורה יוצאת דופן, הוא הניח לי חוסם עורקים בתנאים קשים, והוא והרופא הגדודי שלי הצילו לי את החיים", אמר שילון, שבעצמו עבר קורס חובשים בתחילת השירות הצבאי שלו.

הוא גם נזכר באותם רגעים קשים כשהבין שאיבד את ידו: "בהתחלה היה לי הרבה מאוד רצון לחיות. הבנתי בשניות האלה שזה לא חוזק פיזי אלא תעצומות נפש, שלא כרוכות בסל התפקוד של בנאדם רגיל". כשעה וחצי לאחר האירוע הוא היה בהכרה מלאה, עד אשר הגיע לבית החולים סורוקה בבאר שבע. זיו עדיין מקווה שיוכל להיות מפקד לוחם, אך לא מסתיר כי לא הכין את עצמו לרגע הזה. "יש הרבה מאוד רגעים קשים של שבירה, השאלה היא איך אתה יוצא מהפציעה הזאת", סיכם.