דיווח: בשל ה"תקיפה" בסוריה - צבאות ערב בכוננות

לאחר הדיווחים הזרים על תקיפה ישראלית בסוריה - בצבאות ירדן, סוריה ולבנון העלו את הכוננות. על פי דיווח בעיתון לבנוני, ירדן הציבה יחידות סמוך לנהר הירדן, סוריה פרסה דיוויזיות ובלבנון העלו את רמת הכוננות לדרגה 3. לתקיפה, לכאורה, טרם התקבל אישור או התייחסות ישראלית

לאחר שדובר צבא סוריה הודה אמש כי צה"ל תקף מהאוויר מתקן צבאי ליד דמשק, הבוקר נודע כי צבאות של מדינות ערב השכנות העלו את הכוננות מחשש לעימות צבאי או אפשרות של הסלמה בקרוב. לתקיפה, לכאורה, טרם התקבל כל אישור או התייחסות ישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווח בעיתון הלבנוני א-דיאר, צבא סוריה פרס באזור הגולן דיוויזיות קטנות שמתמחות בלחימה גרילה דומה לזו של חיזבאללה. במקביל, יחידות של צבא סוריה ושל ארגון חיזבאללה הוצבו בכפר שובא ובחוות שבעא שבדרום לבנון. לאחר שבלבנון דווח בימים האחרונים על נוכחות של חיל האוויר הישראלי בשמיה, הוחלט בצבא המקומי להעלות את הכוננות לדרגה 3. צבא ירדן, על פי הדיווח, הציב יחידות משוריינות סמוך לגבול עם ישראל, ליד נהר הירדן.

העיתון "ניו-יורק טיימס" ציטט הלילה גורמים אמריקנים רשמיים, שלפיהם יידעה ישראל את ארצות הברית טרם ה"תקיפה" שבוצעה בסוריה נגד שיירת נשק, כך על פי מקורות זרים. על פי הדיווח באתר האינטרנט של העיתון, סיפרו הבכירים כי טרם הפעולה, קיבלו גורמי ביטחון בארצות הברית הודעה על הכוונה לבצע את ההתקפה, שכונתה על ידי הממשל הסורי "אקט של התנשאות ותוקפנות".

דובר צבא סוריה, אמש (AP, חדשות 2)

"בתקיפה הופצץ ציוד משבש מל"טים"

גם בבריטניה עסקו העיתונים בנושא: העיתון "טיימס" דיווח מפיהם של גורמים אמריקניים וישראליים, כי השיירה שהופצצה, לכאורה, אתמול בידי ישראל בסוריה - נשאה ציוד חדשני שביכולתו לשבש מערכות ניווט של מטוסים ללא טייס.

על פי הדיווחים בסוכנות הידיעות AP, הובילה שיירת הנשק שהותקפה אמצעי לחימה שיועדו לארגון חיזבאללה בלבנון. על פי הפרסום ביומון הלונדוני, אישרו גורמי הביטחון את הדיווח, שלפיו הובילה השיירה טילים נגד מטוסים מדגם SA-17 מתוצרת רוסיה.

תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

תיעוד מסוריה: אש ומטוסים "זרים"

ארה"ב מזהירה את אסד: אל תעביר נשק

סוריה: נגיב ב"מתקפת פתע" בישראל 

"בתקיפה הופצץ ציוד משבש מל"טים"

"ישראל יידעה ארה"ב על התקיפה"

דובר הצבא הסורי: התקיפה בוצעה בדמשק