ה"טיימס" הבריטי: "בשיירה הופצץ ציוד משבש מל"טים"

היומון הלונדוני ציטט הבוקר דיווחים מפיהם של גורמי ביטחון אמריקניים וישראליים, שאיששו את הפרסומים אמש שלפיהם "שיירת הנשק שהופצצה בסוריה הכילה טילים נגד מטוסים וציוד משבש מערכות ניווט של מטוסים ללא טייס"

"הופצץ נשק מתקדם". ארכיון (AP)

העיתון הבריטי "טיימס" מדווח הבוקר מפיהם של גורמים אמריקניים וישראליים, כי השיירה שהופצצה, לכאורה, אתמול בידי ישראל בסוריה - נשאה ציוד חדשני שביכולתו לשבש מערכות ניווט של מטוסים ללא טייס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים בסוכנות הידיעות AP, הובילה שיירת הנשק שהותקפה אמצעי לחימה שיועדו לארגון חיזבאללה בלבנון. על פי הפרסום ביומון הלונדוני, אישרו גורמי הביטחון את הדיווח, שלפיו הובילה השיירה טילים נגד מטוסים מדגם SA-17 מתוצרת רוסיה.

גורמים רשמיים: "הותקפו טילים נגד מטוסים"

גורם מקרב המורדים הסורים הוסיף אמש פרטים על התקיפה. לדבריו, התקיפה התרחשה על הכביש בין ביירות לדמשק, 5 קילומטרים דרומית לגבול, בצד הסורי. המטען נשא טילים מתקדמים נגד מטוסים ונגד טנקים. "הותקפו משאיות שנשאו נשק מתוחכם לחיזבאללה".

בערוץ אל-מאיידין של חיזבאללה הכחישו את הדיווחים על תקיפת שיירה של הארגון בגבול סוריה-לבנון על ידי חיל האוויר הישראלי. גנרל סורי שהתראיין הערב לערוץ טען: "אין אמת בידיעה הזו". זה לא הפריע לסוכנות הידיעות AP לפרסם דברים אחרים - לדברי שני גורמי ביטחון רשמיים במזרח התיכון שמצוטטים שם הסיבה לתקיפה הייתה ניסיון להעביר נשק סורי שהוגדר "משנה משחק".

על פי דברי הבכירים שדיברו תחת מעטה אנונימיות, המשלוח שהעבירו לכאורה אנשי חיזבאללה ללבנון הכיל נשק חכם מתוצרת רוסית, טילי SA-17 נגד מטוסים שהוגדרו על ידי ישראל כמשני מצב אם אכן יפלו לידיו של הארגון.

תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

תיעוד מסוריה: אש ומטוסים "זרים"

ארה"ב מזהירה את אסד: אל תעביר נשק

סוריה: נגיב ב"מתקפת פתע" בישראל 

דיווח: בשל ה"תקיפה" בסוריה - צבאות ערב בכוננות

"ישראל יידעה ארה"ב על התקיפה"

דובר הצבא הסורי: התקיפה בוצעה בדמשק