חייל עתר לבג"ץ: "לא רוצה להסתפר"

האם החייל הכי טרי בצה"ל יביא לשינוי בכללי התספורת? ביום הגיוס סרב אחד המחוילים לקצר את שיערו הארוך, וסיים את היום הראשון בצבא בתא מעצר. הצעיר עתר לבג"ץ בנושא, וכעת בצה"ל יצטרכו לנמק את פקודות התספורת הוותיקות

"חייל, שפר הופעתך". ארכיון (שי גל, חדשות 2)

מגויס צעיר עם בלורית ארוכה ומרשימה הגיע אתמול לבסיס הקליטה והמיון כדי להתחיל בשירותו הצבאי. אלא שבזמן שחבריו נאלצו להתאים את שיערות ראשם לדרישות הצבא, ניסה עמרי דובוסק כהן להתאים את הצבא לדרישותיו. כשהספר הצבאי דרש לקצץ את שיערותיו, הוא סירב - ונשלח למעצר. לא לפני שהגיש עתירה לבג"ץ, שככל הנראה תיאלץ את גורמי הצבא לשקול שוב את פקודות המטכ"ל. כך פורסם הבוקר ב"מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעתירתו טען הצעיר כי פקודות התספורת בצה"ל מפלות, מאחר והן חלות אך ורק על הגברים החילוניים, "בזמן שהחרדים שכן מתגייסים לא נדרשים לקצוץ את פאותיהם".

"דרישות הפקודה פוגעות בזכויות היסוד של משרתי הסדיר", אמרה עורכת-דינו של כהן, מירה סלומון, והסבירה כי הפקודות פוגעות בזכות לביטוי עצמי של החיילים. "מדובר בפגיעה שאיינה סבירה או מידתית בכבודם וגופם".

בהחלטתה, דרשה השופטת אסתר חיות משלטונות הצבא להשיב בתוך שבוע לעתירה, ובינתיים שוחרר החייל לביתו עד להתבהרות הדברים בעניינו.

מדובר צה"ל נמסר, כי "חוק התספורות מקובל בצבאות רבים בעולם", וכי "בעבר דן בית המשפט העליון בנושא במסגרת עתירה וקיבל את עמדת צה"ל".