"ניו-יורק טיימס": "ישראל יידעה את ארה"ב על התקיפה"

אתר האינטרנט של העיתון האמריקני הנחשב ציטט הלילה גורמי ביטחון בכירים בארצות הברית, שלפיהם הם "קיבלו התראה טרם הפעולה הישראלית בסוריה". מוקדם יותר דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל", כי "ייתכן ובוצעו שתי תקיפות"

העיתון "ניו-יורק טיימס" מצטט הלילה גורמים אמריקנים רשמיים, שלפיהם יידעה ישראל את ארצות הברית טרם ה"תקיפה" שבוצעה בסוריה נגד שיירת נשק, כך על פי מקורות זרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח באתר האינטרנט של העיתון הנחשב, סיפרו הבכירים כי טרם הפעולה, קיבלו גורמי ביטחון בארצות הברית הודעה על הכוונה לבצע את ההתקפה, שכונתה על ידי הממשל הסורי כ"אקט של התנשאות ותוקפנות".

מוקדם יותר דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל", כי "ישראל ביצעה שתי תקיפות בסוריה, אחת על שיירת נשק על הגבול עם לבנון והשנייה - על מתחם צבאי".

דובר הצבא הסורי: "התקיפה בוצעה בדמשק"

"ייתכן ובוצעו 2 תקיפות". ארכיון (חדשות 2)

אחרי שעות של עמימות בנוגע לדיווחים על תקיפת שיירה על גבול לבנון-סוריה, הודה דובר הצבא הסורי כי ישראל תקפה אתמול לפנות בוקר מתקן מחקר צבאי בפאתי הבירה דמשק. המורדים בדמשק הצטרפו גם הם לתגובות וטוענים כי דווקא הם אלה שביצעו את התקיפה.

"לפנות בוקר תקף צה"ל באזור ג'מראיה בפרברי דמשק", הודיע הדובר הסורי וציין כי התקיפה בוצעה במרכז מדעי לפיתוח כלי נשק ואמצעי הגנה. עם זאת, הדובר לא מסר מה היו תוצאות התקיפה או האם היו נפגעים. עוד על פי הדובר הסורי - הבניין שהותקף נהרס כליל, כמו גם מרכז פיתוח נוסף ומוסך צמוד, וכן לא בוצעה כל תקיפה של שיירת חיזבאללה - בניגוד למה שדווח תחילה.

על פי הדיווח מסוריה, שני בני אדם נהרגו וחמישה נפצעו בתקיפת מה שהוגדר כאחד מהמתקנים שנועדו "להעלות את רמת ההתנגדות וההגנה העצמית". בצבא הסורי אומרים כי מטוסי חיל האוויר הישראלי חצו את הגבול וחדרו לסוריה מתחת לגלאי המכ"ם, צפונית לפסגת החרמון, ועשו דרכם חזרה באותה הדרך.

תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

תיעוד מסוריה: אש ומטוסים "זרים"

ארה"ב מזהירה את אסד: אל תעביר נשק

סוריה: נגיב ב"מתקפת פתע" בישראל 

דיווח: בשל ה"תקיפה" בסוריה - צבאות ערב בכוננות

"בתקיפה הופצץ ציוד משבש מל"טים"

דובר הצבא הסורי: התקיפה בוצעה בדמשק