גורמי ביטחון רשמיים: יעד התקיפה של ישראל בגבול לבנון-סוריה - טילי נ"מ

תעלומת התקיפה בגבול סוריה לבנון נמשכת: לאחר שבלבנון ובסוריה הוציאו הכחשות לדיווחים הזרים על תקיפת צה"ל את שיירת חיזבאללה שהובילה לכאורה נשק ללבנון, סוכנות הידיעות AP פרסמה הערב אישור של שני גורמים רשמיים באזור לתקיפה כזו. עפ"י הגורמים, היעד היה משלוח טילי SA-17 תוצרת רוסיה

עוד ועוד דיווחים ברחבי העולם מאשרים את הפרסום לפיו הותקפה הלילה שיירת חיזבאללה שניסתה להעביר נשק מסוריה לכיוון לבנון, וזאת למרות הכחשות של שתי המדינות בשעות האחרונות. סוכנות הידיעות AP הצטרפה הערב לפרסומים והביאה את אישורם של שני גורמי ביטחון רשמיים באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם מקרב המורדים הסורים הוסיף פרטים על התקיפה. לדבריו, התקיפה התרחשה על הכביש בין ביירות לדמשק, 5 קילומטרים דרומית לגבול, בצד הסורי. המטען נשא טילים מתקדמים נגד מטוסים ונגד טנקים. "הותקפו משאיות שנשאו נשק מתוחכם לחיזבאללה".

בערוץ אל-מאיידין של חיזבאללה הכחישו את הדיווחים על תקיפת שיירה של הארגון בגבול סוריה-לבנון על ידי חיל האוויר הישראלי. גנרל סורי שהתראיין הערב לערוץ טען: "אין אמת בידיעה הזו". זה לא הפריע לסוכנות הידיעות AP לפרסם דברים אחרים - לדברי שני גורמי ביטחון רשמיים במזרח התיכון שמצוטטים שם הסיבה לתקיפה הייתה ניסיון להעביר נשק סורי שהוגדר "משנה משחק".

על פי דברי הבכירים שדיברו תחת מעטה אנונימיות, המשלוח שהעבירו לכאורה אנשי חיזבאללה ללבנון הכיל נשק חכם מתוצרת רוסית, טילי SA-17 נגד מטוסים שהוגדרו על ידי ישראל כמשני מצב אם אכן יפלו לידיו של הארגון.

"המכ"ם לא זיהה"

עם זאת, ברשתות הטלוויזיה בסוריה אמנם ממשיכים להתעלם מהדיווחים הזרים על הפצצה, וגם באלמנאר, השופר הרשמי של ארגון חיזבאללה עדיין לא נרשמה התייחסות, אבל בערוץ אל-מאיידין המקורב ממשיכים להכחיש את קיומו של האירוע, כעת גם מפיו של מומחה צבאי סורי. הגנרל בדימוס יחיא סולימאן טען כי "האויב הישראלי יכול להפציץ בכל רגע", אבל ציין - "הדיווחים על תקיפה הלילה אינם נכונים".

בכירים סורים, כידוע, אינם מדברים אלא באישור מדמשק, מה שהופך את הדברים של סולימאן לכמעט רשמיים. "אני חושב שאין שום אמת בידיעה הזאת", הוא פתח שם את דבריו בהכחשה גורפת, "צגי המכ"ם סורים לא גילו מטרות אוויריות וגם לא אמצעי מודיעין זרים. לפחות מבחינת הצד הסורי - אין שום אמת בטענה הזו".

גורמים רשמיים בישראל לא התייחסו עד כה לדיווחים.