גנרל סורי: "הדיווח על תקיפה אינו נכון"

מצעד ההכחשות מסוריה ולבנון נמשך: מומחה ביטחון סורי, הגנרל בדימוס יחיא סולימאן, טען בראיון לערוץ אל מאיידין המקורב לחיזבאללה כי הדיווחים הזרים האחרונים על תקיפת צה"ל בגבול סוריה-לבנון אינם נכונים. "אין שיירות שעוברות באזור הזה", הוא טען בראיון. גם בלבנון הכחישו מוקדם יותר את הפרסומים על ההפצצה

בערוץ אל-מאיידין של חיזבאללה ממשיכים להכחיש את הדיווחים על תקיפת שיירה של הארגון בגבול סוריה-לבנון על ידי חיל האוויר הישראלי. גנרל סורי שהתראיין הערב לערוץ טען: "אין אמת בידיעה הזו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברשתות הטלוויזיה בסוריה אמנם ממשיכים להתעלם מהדיווחים הזרים על הפצצה, וגם באלמנאר, השופר הרשמי של ארגון חיזבאללה עדיין לא נרשמה התייחסות, אבל בערוץ אל-מאיידין המקורב ממשיכים להכחיש את קיומו של האירוע, כעת גם מפיו של מומחה צבאי סורי. הגנרל בדימוס יחיא סולימאן טען כי "האויב הישראלי יכול להפציץ בכל רגע", אבל ציין - "הדיווחים על תקיפה הלילה אינם נכונים".

בכירים סורים, כידוע, אינם מדברים אלא באישור מדמשק, מה שהופך את הדברים של סולימאן לכמעט רשמיים. "אני חושב שאין שום אמת בידיעה הזאת", הוא פתח שם את דבריו בהכחשה גורפת, "צגי המכ"ם סורים לא גילו מטרות אוויריות וגם לא אמצעי מודיעין זרים. לפחות מבחינת הצד הסורי - אין שום אמת בטענה הזו".

ברשתות הטלוויזיה הערביות חוזרים בשעות האחרונות בעיקר על דיווחי התקשורת הישראלית ושאר דיווחי הסוכנויות באשר לתקיפת חיל האוויר לכאורה הלילה בגבול לבנון-סוריה. צבא לבנון, עם זאת, הוציא מוקדם יותר הכחשה רשמית וטען שלא זוהו הלילה פגיעות בשטח הלבנוני.

תגובה רשמית של סוריה או צה"ל טרם הגיעה, והערפול נמשך. בתחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, אל-מנאר, לא מדווחים כלל על אפשרות התקיפה, ועוסקים בנעשה במצרים ובמאבקו של אסד בסוריה. צבא לבנון הדגיש שלא בוצעה כל פגיעה בשטח הלבנוני במהלך הלילה או בשעות הבוקר, אך בכך לא נפסלה עדיין האפשרות כי אכן הייתה תקיפה.

מקורות זרים: השיירה הובילה נשק כימי

הדיווחים בדבר התקיפה לכאורה החלו לזרום מכיוון מקורות זרים בשעות הצהריים. סוכנות הידיעות רויטרס ציטטה דיפלומט מערבי שטען כי מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו במהלך הלילה מטרות בגבול סוריה-לבנון. האתר האמריקני אל מוניטור הוסיף כי יעד התקיפה היה שיירה שהובילה נשק, ואילו רשת סקיי הבריטית דיווחה כי השיירה הובילה נשק כימי או טילים נגד מטוסים.

האתר האמריקני אל מוניטור מדווח כי צבא לבנון זיהה תנועת מטוסים ישראליים בשמי המדינה. מקור בלבנון טען שהמטוסים היו בדרכם לפגוע בשיירות נשק סמוך לגבול עם סוריה. על פי הדיווח, התבצעו שלוש גיחות שונות.

"ארבעה מטוסים ישראלים נכנסו לשטח האווירי של לבנון אתמול ב-16:30", נכתב באתר. "אחר כך החליפה אותם קבוצה אחרת של מטוסים שתקפה בלבנון עד השעה 2:00 בלילה. משימה שלישית יצאה ועזבה חמש דקות לפני שמונה הבוקר- היום".