ובינתיים בלבנון - מכחישים

אם בוצעה הלילה תקיפה בגבול לבנון-סוריה, נראה שהיא לא בוצעה בשטח הלבנוני, כך לפחות על פי הצבא המקומי שמדווח כי לא זוהתה תקיפה ישראלית בשטחם במהלך הלילה. הדיווח הזה מתיישב גם עם פרסום סוכנות הידיעות הצרפתית, לפיה התקיפה בוצעה דווקא בסוריה. ובינתיים, גנרל לבנוני בדימוס טוען - לא תהיה פעולת תגובה

הייתה או לא הייתה? ברשתות הטלוויזיה הערביות חוזרים בשעות האחרונות בעיקר על דיווחי התקשורת הישראלית ושאר דיווחי הסוכנויות באשר לתקיפת חיל האוויר לכאורה הלילה בגבול לבנון-סוריה. צבא לבנון, עם זאת, הוציא בשעה האחרונה הכחשה רשמית וטען שלא זוהו הלילה פגיעות בשטח הלבנוני. סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת במקביל שהתקיפה בוצעה דווקא בשטח הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תגובה רשמית של סוריה או צה"ל טרם הגיעה, והערפול נמשך. בתחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, אל-מנאר, לא מדווחים כלל על אפשרות התקיפה, ועוסקים בנעשה במצרים ובמאבקו של אסד בסוריה. עם זאת, תחנת הטלוויזיה אל-מאיידין, שנחשבת מקורבת גם כן לארגון, העלתה בשעה האחרונה לשידור גנרל עבר בכיר שהסביר כי לא תהיה פעולת תגובה כלפי ישראל, גם אם אכן בוצעה תקיפה.

צבא לבנון הדגיש שלא בוצעה כל פגיעה בשטח הלבנוני במהלך הלילה או בשעות הבוקר, אך בכך לא נפסלה עדיין האפשרות כי אכן הייתה תקיפה. על פי סוכנות הידיעות הצרפתית, מטוסי צה"ל הפגיזו שיירת נשק של חיזבאללה שניסתה להבריח נשק אל לבנון, עוד בעודם בשטח סוריה.

מקורות זרים: השיירה הובילה נשק כימי

הדיווחים בדבר התקיפה לכאורה החלו לזרום מכיוון מקורות זרים בשעות הצהריים. סוכנות הידיעות רויטרס ציטטה דיפלומט מערבי שטען כי מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו במהלך הלילה מטרות בגבול סוריה-לבנון. האתר האמריקני אל מוניטור הוסיף כי יעד התקיפה היה שיירה שהובילה נשק, ואילו רשת סקיי הבריטית דיווחה כי השיירה הובילה נשק כימי או טילים נגד מטוסים.

האתר האמריקני אל מוניטור מדווח כי צבא לבנון זיהה תנועת מטוסים ישראליים בשמי המדינה. מקור בלבנון טען שהמטוסים היו בדרכם לפגוע בשיירות נשק סמוך לגבול עם סוריה. על פי הדיווח, התבצעו שלוש גיחות שונות.

"ארבעה מטוסים ישראלים נכנסו לשטח האווירי של לבנון אתמול ב-16:30", נכתב באתר. "אחר כך החליפה אותם קבוצה אחרת של מטוסים שתקפה בלבנון עד השעה 2:00 בלילה. משימה שלישית יצאה ועזבה חמש דקות לפני שמונה הבוקר- היום".