האיום מסוריה משפיע? זינוק בביקוש לערכות מגן

על רקע הפרסומים בדבר דריכות במערכת הביטחון בעקבות החשש מזליגת הנשק הכימי של משטר אסד לידי ארגוני טרור, מדווחת חברת דואר ישראל על עלייה של כמעט פי 3 בביקוש לערכות מגן מתחילת השבוע. מממוצע של כ-1,400 ערכות ליום זינק המספר ליותר מ-4,000

זינוק בביקוש לערכות מגן (רויטרס)

בצל החשש הגובר בישראל מזליגת הנשק הכימי של סוריה לידי ארגוני טרור ובראשם חיזבאללה, מדווחים בחברת "דואר ישראל" על עלייה של כמעט פי 3 בביקוש לערכות מגן במוקדי החלוקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתחילת השבוע חלה עלייה משמעותית בביקוש לערכות מגן מפני נשק לא קונבנציונאלי במוקדי החלוקה של חברת דואר ישראל ברחבי הארץ. ממספר ממוצע של כ- 1,400 ערכות שחולקו ביום בשבוע שעבר, עלתה כמות הערכות שחולקו אתמול ליותר מ-4,000.

בבאר שבע ובירושלים עלה הביקוש לערכות המגן באופן ניכר, מכמויות של 100-400 ערכות ביום, חולקו השבוע למעלה מ- 1,000 ערכות מגן ביום אחד.

500 הזמנות ביום בטלפון

גם במוקד ההזמנות של חברת דואר ישראל חלה עלייה בפניות מאזרחים ובכמות ההזמנות. אחרי ממוצע של כ-200 הזמנות ביום לאורך התקופה, וירידה בחודש האחרון לכ-100 ביום, חלה עלייה משמעותית מתחילת השבוע, ובוצעו כ-500 הזמנות ביום.

עד כה חילקה חברת דואר ישראל למעלה מ-4,700,000 ערכות מגן. בעקבות הביקוש הגדול, ממליצים בחברת דואר ישראל לציבור להשתמש בשירות ההזמנות הטלפוני, שמספרו 171, ולהימנע מהמתנה במוקדי החלוקה. הערכות יגיעו באמצעות שליח עד לבית המזמין.

פעמים רבות, דיווחים בתקשורת על אירועים ביטחוניים, דוגמת הפרסומים האחרונים על הנשק הסורי, מניעים את הציבור לפנות בבקשה לקבל ערכות מגן. למרות הביקוש המוגבר, לכ-40% מהציבור אין עדיין מסיכות אב"כ.

בישראל שתי חברות המייצרות מסיכות עבור האזרחים - "שלאון" ו"סופר גום". מאחר ותקציב הייצור ייגמר במרס הקרוב, במערכת הביטחון ממתינים להזרמת תקציב נוסף מהאוצר לצורך השארת קווי הייצור בשתי החברות - פתוחים. נכון לרגע זה נדרשים 250 מיליון שקלים לצורך השלמת החוסרים.