"אשכנזי ואל"מ וינר עמדו בראש הפירמידה"

יום אחרי החלטת היועמ"ש לפתוח בחקירה פלילית נגד הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי בפרשת הרפז, כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו חושפים קטעים נוספים מהמסמך ששלח בועז הרפז למשרד המבקר והביא ככל הנראה לחידוש החקירה

הפרשה שוב מסתעפת, הרפז ואשכנזי (רויטרס וחדשות 2)

יום לאחר החלטת היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין לחדש את החקירה הפלילית נגד הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ונגד עוזרו אל"מ ארז וינר, אנו חושפים כאן בחדשות 2 באינטרנט חלקים נוספים ממכתבו של בועז הרפז למשרד מבקר המדינה - מסמך המגולל את מערכת היחסים הבעייתית בינו לבין הרמטכ"ל, רעייתו ועוזרו - וככל הנראה הוא שהביא להחלט. היועץ המשפטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דוח מבקר המדינה, שמתח ביקורת חריפה על מערכת הביטחון, נקרא על שמו של סא"ל בועז הרפז - קצין מודיעין שהופעל על ידי הרמטכ"ל ועוזרו אל"מ ארז וינר כדי לאסוף חומרים מכפישים על לשכת שר הביטחון. הרפז העביר מכתב למשרדו של המבקר לשעבר מיכה לינדנשטראוס שבו הוא מתוודה על חלקו בפרשה ומפנה אצבע מאשימה לעבר שאר המעורבים בפרשה - שחלקים ממנו פורסמו לפני כשבועיים בחדשות 2.

"במהלך החודשים מרץ-אפריל בשנת 2010 יצרתי קשר עם אנשים שהחזיקו מסמכים בענייניו של האלוף גלנט, כולל כאלה הקשורים לנחלה שלו במושב עמיקם", כתב הרפז למבקר. "לחיבור עם האנשים האלה הגעתי דרך משפחת אשכנזי. לאחר פגישתי עם אותם אנשים, עדכנתי את הרמטכ"ל אשכנזי מה נמצא בחומר על גלנט".

"אשכנזי ואל"מ וינר ניסו להקטין את חלקם"

הרפז נגד אשכנזי (מתוך המסמך למשרד המבקר)

"אני מאשר שהייתי מעורב בהפצת מצגת ההכפשות, עם זאת מדגיש שקיבלתי אותה מרונית אשכנזי כפי שהוכח בחקירת המשטרה על סמך תכתובות המיילים ביני לבין רונית אשכנזי", הצהיר הרפז בפני אנשי המבקר. "רונית אשכנזי דאגה להפיץ את המצגת לרבים אחרים כפי שעלה בחקירת המשטרה - בראש הפירמידה עמדו הרמטכ"ל אשכנזי ועוזרו ארז וינר".

הרפז מתייחס לטענות של עוזרו לשעבר של אשכנזי וכותב: "יכול אל"מ וינר לטעון כי חלק מהמידע שהועבר אליו לא כלל את כל הפרטים המדויקים או/ו את מקורות המידע הנ"ל, אך טענה זאת לא יכולה לעמוד לרא"ל אשכנזי, שאותו עדכנתי באופן מדויק על כל הפרטים. הסתרת חלק מהמידע ומקורותיו מאל"מ וינר בוצעה לבקשתו של רא"ל אשכנזי".

לדבריו, "טיוטת הדוח מתעלמת באופן מופגן ומוחלט מהסתירה בין העדויות לדברים שקרו במציאות ובין הטענה המופרכת ששיטיתי בהם. אני מאמין שנציגי מבקר המדינה לא 'יקנו' את הטענה השקרית הזאת שכל מטרתה היא לסייע לרב אלוף במיל. אשכנזי ולאל"מ וינר שלאחר שנתפסו משקרים, הם העלו את הטעון ההזוי הזה בבחינת מילוט, שכל כולו נועד להקטין את חלקם ואחריותם".

הרפז שב והדגיש את מערכת היחסים הקרובה שהייתה לו עם הרמטכ"ל לשעבר. "רק משיחות הטלפון והשיחות האחרות בלשכת הרמטכ"ל אפשר להבין את עוצמת הקשר ביני לבין הרמטכ"ל אשכנזי באמצעות אל"מ וינר. ולהפנות אל הרמטכ"ל את השאלה הבסיסית, למה הסתרת את הקשר שלך אל הרפז ושיקרת בעדותך? זה לא שאני גאה בכל השיחות הללו, או מתנער מהן, אבל ודאי, וזאת בלשון המעטה, מקוממת התנערותם והיתממותם של המעורבים האחרים".

"אשכנזי שיקר, אשתו יזמה הכפשות בתקשורת"

הפרשה עוד לא הסתיימה (המסמך המפליל)

בין הטענות החמורות שציין הרפז במסמך כתב כי "הרמטכ"ל אשכנזי שיקר בחקירותיו - או בלשונכם: גימד באופן משמעותי את קשריו איתי. בפועל, מי שחיבר אותי עם אלוף-משנה ארז וינר היה הרמטכ"ל אשכנזי, שביקש ממני לא פעם למדר בעניינים שונים את וינר. אשכנזי פעל בקביעות באופן ממודר וממדר בכל המישורים. כידוע לכם, את השיחות איתי הוא ניהל דרך הטלפונים הסלולריים של רעייתו, מזכירתו ונהגו".

חלק בלתי מבוטל מההאשמות שהטיח הרפז נוגעות לחלקה של רעיית הרמטכ"ל לשעבר בפרשה. "הגברת רונית אשכנזי הפנתה אותי לעיתונאים למטרת פרסום הכפשות על שר הביטחון", הוא טען - והוסיף: "היא הפנתה אותי לחברו האישי של הרמטכ"ל אשכנזי, לצורך איסוף חומרים מכפישים על השר ברק, יוני קורן והאלוף גלנט. ללא מעט ממקורות המידע הפנו אותי אשכנזי ורעייתו. שניהם ו-וינר הם שהפעילו אותי, יזמו והיו מודעים באופן מלא בכל אחד מהנושאים והשלבים. הם היו מעורבים לעומק בביצוע, בניגוד מוחלט להיתממותם שלפיה היו פסיביים לחלוטין ובמקרה שמעו דברים".