האלוף רוסו: מעריך שהשקט בדרום יישמר

חודשיים אחרי "עמוד ענן" התקיים סביב יישובי עוטף עזה מבצע נטיעת עצים שנועד לסייע בהגנת היישובים. אלוף הפיקוד הדרום היוצא טל רוסו נטע שתילים והביע אופטימיות שהשקט בדרום יישמר. רוסו גם חלק שבחים לסגן הרמטכ"ל החדש אייזנקוט: "הוא יעשה את העבודה מצוין"

האלוף רוסו ויו"ר קק"ל (יוסי זמיר, קק"ל)

אלוף פיקוד הדרום היוצא טל רוסו השתתף הבוקר בטקס נטיעת עצים סמוך לנחל עוז ואמר כי הוא אינו מתכוון להיכנס למערכת הפוליטית לאחר שיפשוט את המדים. "פוליטיקה לא מעניינת אותי", הסביר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוסו נשאל על תחושותיו בעקבות אי מינויו לתפקיד סגן הרמטכ"ל והשיב כי הוא אינו מאוכזב. "יש סגן מעולה", החמיא לאלוף גדי אייזנקוט, "הוא חבר שלי, אני מכיר אותו 30 שנה והוא יעשה את העבודה מצוין. אין לכם מה לדאוג".

אלוף הפיקוד היוצא התייחס גם למצב בדרום הארץ, חודשיים אחרי מבצע "עמוד ענן", והביע אופטימיות. "אני מעריך שהשקט יישמר", אמר רוסו.  

במבצע נטיעת העצים סביב יישובי עוטף עזה בשיתוף צה"ל והקרן הקיימת לישראל, לקחו חלק גם כ-600 חיילים והוא נועד לסייע בהגנת היישובים, הכבישים והדרכים מירי ישיר. המבצע יכלול בסך הכול כ-12 ק"מ של עצים -  ק"מ בממוצע לכל יישוב באזור. "אנו נוטעים את העצים כדי להגן על הנוסעים לאורך הצירים ולהגן על תושבי ישובי עוטף עזה. בנוסף, עצים אלו יעניקו גם חמצן וגם דבש. אנו מאמינים שאותם עצי קק"ל שהגנו על ישובי רמת הגולן מפני הסורים עם קום המדינה יגנו כעת על תושבי הדרום", אמר אפי שטנצלר, יו"ר קק"ל.