הנשק הכימי בסוריה: ישראל תפעל?

במערכת הביטחון דרוכים לקראת אפשרות של זליגת נשק כימי בסוריה לארגונים לא מדינתיים ובהם חיזבאללה. רוני דניאל על התיאום עם ארה"ב, ירדן וטורקיה ועל האפשרות שישראל תחרוג ממנהג ה"ישיבה מרחוק", ותיאלץ לפעול

היו כמה ימים של איזושהי התרגשות והתעסקות, אך ראוי לנו להתרגל לעובדה שעד אשר המצב בסוריה לא יתייצב, אנו צפויים לכמה ימים מפעם לפעם של איזושהי דריכות מודיעינית ישראלית לנוכח כל מיני אירועים שמתרחשים שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של רוני דניאל

זה לא סוד שבמחסני הצבא הסורי יש ארסנל אדיר של אמצעי לחימה: מטילי חוף-ים ודרך טילים נגד מטוסים וטילים ארוכי טווח וכן כימים ביולוגים - וזו בהחלט דאגה ישראלית. המאמץ הישראלי שמתנהל בהקשרים האלה מתנהל כבר הרבה מאוד זמן. גם נשיא המדינה שמעון פרס התייחס לעניין בעת ביקור עבודה במוסקווה לפני ארבעה חודשים. בשיחה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הדגיש פרס בפניו כי נדרשת פעילות בינלאומית רחבה כדי לעצור את זה.

רוני דניאל (חדשות 2)

יחד עם זאת, יש תיאום מול האמריקנים, הטורקים והירדנים. צריך לקחת את העניין הסורי בקור רוח, כי נכונו לנו עוד ימים שהמתיחות תגבר. ברור לגמרי שזליגת אמצעי לחימה כאלה, לארגונים לא מדינתיים לרבות חיזבאללה זה משהו שלישראל אסור להסכים איתו. ישראל תיאלץ לחרוג ממנהג הישיבה מרחוק וכן לבחון מודיעינית מה קורה בסוריה.