בכיר במודיעין הישראלי: "הפיצוץ בפורדו הסב נזק רב"

ה"טיימס" הלונדוני ציטט הלילה בכיר במערך המודיעין הישראלי שאישר את הדיווחים לפיהם הפיצוץ שאירע במתקן הגרעיני התת-קרקעי בפורדו הסב נזק רב וגרם ללכידתם של יותר מ-200 עובדים במקום. אמש הכחישו באירן את הפרטים וענו כי מדובר ב"תעמולה שקרית של המערב"

"הפיצוץ הסב נזק רב למקום", ארכיון (רויטרס)

לאחר שאמש הכחישו האירנים בתוקף כי פיצוץ עז אירע במתקן הגרעיני התת-קרקעי בפורדו, הסמוך לעיר קום, בכיר במערך המודיעין ישראלי מאשר כי אכן היה פיצוץ במתקן שגרם לנזק רב במקום, כך דיווח הלילה ה"טיימס" הלונדוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, הגורם הבכיר אישר את הדיווחים על הפיצוץ וטען כי להערכתו האירוע התרחש בשבוע שעבר. כמו כן נמסר כי מערכת הביטחון בודקת את הדיווחים כי הפיצוץ החזק גרם לנזק משמעותי במתקן וכי 200 עובדים וטכנאים נלכדו מתחתיו.

אמש טען סגן ראש הסוכנות האירנית לאנרגיה אטומית, סייד שמסדין ברברודי, כי אין שחר לידיעה על פיצוץ במתקן הגרעינת, כך דיווחה סוכנות הידיעות האירנית. "מדובר בשקרים חסרי בסיס שיוצרו על ידי התקשורת המערבית, במטרה להשפיע על שיחות הגרעין הקרובות בין טהרן למעצמות העולם", אמר ברברודי.

אתר החדשות האמריקני WND דיווח בסוף השבוע, כי במתקן התת קרקעי אירע השבוע פיצוץ עז, שגרם ללכידתם של כ-240 עובדי המקום. עד כה לא נמסר לדיווח אישור מכל מקור אחר. על פי הפרסום, המקרה התרחש ביום שני בשבוע שעבר, אז, ככל הנראה, התרחש פיצוץ באחד מהאולמות התת-קרקעיים במקום, הממוקם בעומק של כ-100 מטרים מתחת לפני האדמה. פרטי המקרה נמסרו מפיו של המידרזה זאקרי, קצין מודיעין לשעבר ברפובליקה האסלאמית. עוד דווח, כי המשטר באירן סמוך ובטוח כי מדובר במעשה חבלה - ולא ביד המקרה.