ישראל לרוסיה: מנעו זליגת נשק כימי לידיים עוינות

ראש הממשלה נתניהו שיגר את היועץ לביטחון לאומי, יעקב עמידרור, לסבב פגישות עם עמיתיו בצד הרוסי בעקבות החשש מפני זליגת נשק כימי לידיים עוינות במסגרת מלחמת האזרחים בסוריה, כך מדווח העיתון "מעריב". עמידור צפוי לבקש מהרוסים: "סייעו למנוע את זליגת הנשק"

מלחמת האזרחים בסוריה, ארכיון (איי.פי)

לאחר שאתמול בבוקר הזהיר ראש הממשלה נתניהו מפני האיומים הנשקפים מכיוונה של סוריה וטען כי על ישראל להיות ערוכה מול כל איום אפשרי, מדווח הבוקר העיתון "מעריב" כי נתניהו שיגר את היועץ לביטחון לאומי, האלוף במיל' יעקב עמידרור, לביקור בזק ברוסיה כדי להיוועד עם עמיתיו בנוגע להתפתחויות האחרונות בשכנה מצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, צפוי עמידרור להיפגש עם מקבילו הרוסי, ניקולאי פטרושב, ועם שר החוץ סרגיי לברוב. מטרת הביקור הינה לבקש מרוסיה, התומכת במשטרו של בשאר אסד, לסייע בניסיונות למניעת זליגת נשק כימי לידי חיזבאללה בעקבות מלחמת האזרחים בסוריה.

ייפגש עם עמיתיו בצד הרוסי. עמידרור (חדשות 2)

ישראל אינה היחידה החוששת מפני נפילת משטרו של אסד, שבעקבותיה עלול להגיע הנשק המסוכן לידיים עוינות כמו חיזבאללה ואל-קאעידה. אתמול נפגש נתניהו עם שגריר ארצות הברית בישראל, דן שפירו, כדי לדון עמו בסוגיה. ככל הנראה בפגישתם תואמה נסיעתו של עמידרור לרוסיה. בישראל ובממשל האמריקני סבורים כי ביכולתם של הרוסים להפעיל לחצים כבדים על אסד במטרה למצוא פתרונות אבטחה עבור מאגרי הנשק הבלתי קונבנציונלי שברשותו.

נתניהו: "צבר של איומים"

"בסוריה, שהולכת ומתבקעת, יש נשק קטלני ועלינו להיות ערוכים, חזקים ונחושים מול כל איום אפשרי", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "יש להתבונן סביבנו", אמר נתניהו לשרים, "גם על מה שקורה באירן וגם על המתרחש בסוריה. יש פה צבר של איומים והמציאות ממשיכה להתפתח ככל שהשטח רוגש".

על רקע ההסלמה בסוריה והחשש מפני זליגת נשק כימי לידי גורמים איסלאמיים, נודע אתמול כי מערכת הביטחון הציבה לאחרונה סללות "כיפת ברזל" בסביבות העיר חיפה. מדובר צה"ל נמסר כי "המערכת נמצאת בתהליך קליטה מבצעית שבמסגרתו מוצבת סוללה מעת לעת באתרים שונים ברחבי המדינה. בימים אלה, כחלק מתכנית הקליטה המבצעית, היא הועברה לצפון".