סוללת "כיפת ברזל" הוצבו בצפון

בישראל גובר החשש מפני הסלמה בסוריה שתביא לזליגת נשק כימי לגורמים עוינים. ראש הממשלה נתניהו הבהיר כי "עלינו להיות ערוכים לכל איום" - במקביל לדיווחים בלבנון שלפיהם חגו אתמול מטוסי חיל האוויר בשמי האזור שבו התפוצץ באורח מסתורי מחסן נשק של חיזבאללה

כיפת ברזל. ארכיון (אלון בסון, דוברות משרד הביטחון)

על רקע ההסלמה בסוריה והחשש מפני זליגת נשק כימי לידי גורמים איסלאמיים, נודע הבוקר כי מערכת הביטחון הציבה לאחרונה סללות "כיפת ברזל" בסביבות העיר חיפה. בדובר צה"ל אישרו את הפרטים. ראש הממשלה בנימין נתניהו הזהיר היום כי "בסוריה, שהולכת ומתבקעת, יש נשק קטלני ועלינו להיות ערוכים, חזקים ונחושים מול כל איום אפשרי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול התרחש פיצוץ מסתורי במחסן נשק של חיזבאללה בדרום לבנון. בדיווח על התקרית בעיתון "אל-מוסתקבל" היוצא לאור בביירות נרמז על מעורבות ישראלית לכאורה באירוע ונמסר כי חיל האוויר הישראלי ביצע אתמול ארבע גיחות בשמי לבנון.

מדובר צה"ל נמסר כי "מערכת 'כיפת ברזל' נמצאת בתהליך קליטה מבצעית שבמסגרתו מוצבת סוללה מעת לעת באתרים שונים ברחבי המדינה. בימים אלה, כחלק מתכנית הקליטה המבצעית, היא הועברה לצפון".

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר גורם צבאי כי אין למהלך קשר להצהרות באשר לסוריה ולמתרחש בצפון, וטען כי מדובר בצעד שתוכנן מבעוד מועד.