"שבוע לילה" בטייסות הקרב: להפיל כטב"ם ולהפגיז מטרות

טייסים רבים טסו השבוע בשמי הארץ בשעות החשיכה. בחיל האוויר תרגלו במשך שבוע שלם תקיפות ליליות כשהדגש הפעם היה על ירוטי כטב"מים. "הלילה הוא אלמנט טקטי בפני האויב", הדגישו בצה"ל. צפו בתמונות מהאימון הלילי

האימון הלילי, השבוע (דו"צ)

מפילים כטב"מים של הטויב, מפגיזים סוללות נ"מ ומורידים משגרי טילים- בלילה: במהלך השבוע האחרון תרגלו שש טייסות קרב של חיל האוויר מהבסיסים חצרים ורמון תקיפות בלילה, כשהדגש היה על הפלת כטב"מים (כלי טיס בלתי מאוישים) של האויב. באימון השתתפו מטוסי קרב מסוג F15I ו-F16I.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"משפר את החסינות" (דו"צ)

הסדנא החלה כל יום בשעות אחר הצהריים עם רדת החשיכה, והסתיימה בין השעות 00:00-23:00. בשילוב עם הטייסת האדומה של החיל שדימתה את האויב, יצאו הטייסים לגיחות ארוכות בתנאים קשים כשהכוונה הייתה לשפר את עבודת הצוות והתפקוד בלילה. בחיל האוויר רוצים להגדיל את האפקטיביות של הפעולות הליליות, שכן פעולה צבאית קריטית בעתיד צפויה להתרחש עם רדת החשיכה, זאת כדי להגדיל את סיכויי הצלחתה.

6 טייסות טסו בעלטה (דו"צ)

תנאים קשים יותר בחושך (דו"צ)

"זה אלמנט טקטי מול האויב ולכן מיקדנו את האימון במשימות שנעשה בלילה, שם אתה הרבה פחות חשוף, זה נותן לך חסינות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רב-סרן מ', סגן מפקד טייסת 107 בבסיס חצרים, שהשתתף בתרגיל. אחד הלקחים המשמעותיים שהופקו מהאימון הוא לשפר את היכולת לסרוק ולזהות עם המטוס רכבי אויר או מטרות בקרקע. בין היתר, הדגש הושם הפעם על הפלת כטב"מים של האויב: "זו משימה שיש להתמודד איתה", הבהירו בחיל האוויר.