מאסר על תנאי למפקדו של אסף וקסמן ז"ל

סוף לפרשת מותו של סמ"ר אסף וקסמן בתאונת אימונים ברמת הגולן ב-2007: בית הדין הצבאי המיוחד גזר היום עונש מאסר על תנאי על רמ"ט האוגדה הצפונית אל"מ שלומי כהן ונזיפה חמורה למג"ד סא"ל אסף רפלד, לאחר שהשניים הורשעו ברשלנות. תחקיר העלה כי וקסמן ז"ל נהג בנגמ"ש למרות שלא היה מנוסה, התהפך ונמחץ למוות

אסף וקסמן ז"ל (חדשות 2)

בית הדין הצבאי המיוחד בקריה בתל אביב גזר היום את דינם של שני קצינים בכירים שהורשעו בעבירה של רשלנות בנוגע לתרגיל הצבאי במהלכו נמחץ למוות סמ"ר אסף וקסמן ז"ל מתחת לנגמ"ש ב-2007. על ראש מטה האוגדה הצפונית אל"מ במיל' שלומי כהן נגזר עונש מאסר על תנאי ועל מפקד הגדוד סא"ל במיל' אסף רפלד נגזר עונש של נזיפה חמורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כחודש הרשיע בית הדין הצבאי המיוחד את השניים ברשלנות, לאחר שתחקיר שנערך בצה"ל העלה כי וקסמן ז"ל נהג ברכב בשל מחסור בנהגים, וזאת למרות שלא היה מנוסה בנסיעה בנגמ"ש. במהלך תאונת אימונים ברמת הגולן התהפך הנגמ"ש שבו נסע וקסמן וגרם למותו. המ"פ האחראי זוכה בבית הדין מכל עבירה.

לאחר הכרעת הדין תקפה אמו של וקסמן, רחל, את המורשעים: "התייחסו לבן שלי בתור ציוד מתכלה", אמרה. "זו לא הייתה מלחמה, זה היה תרגיל. המ"פ שיצא זכאי היה צריך להגיד משהו - בא אליו בן אדם ואומר שהוא לא יודע לנהוג בנגמ"ש. אין סיבה שהורה ששולח את הילד שלו למילואים, יקבל אותו בחזרה בארון". אביו לאון הוסיף: "אני לא מרגיש ניצחון. שום דבר כבר לא יחזיר אותו לחיים".

ימים ספורים לפני מתן הכרעת הדין פנו יותר מ-150 מפקדי גדודים, מפקדי חטיבות וראשי מטות במילואים במכתב לרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ בבקשה להתערב בהחלטה הצפויה באשר למפקד הגדוד. "אנו מבקשים להציג בפניך את תחושת השבר והמבוכה שנגרמו לנו בעקבות התנהלותה הבלתי מקצועית של הפרקליטות הצבאית במקרה הנדון. אנו קוראים להתערבותך המהירה זאת כמובן במגבלות החוק, על מנת לצמצם את הנזק הרב שנגרם לצה"ל בשל כך", כתבו.