בחירות בחיל האוויר: איך ייקרא החמקן?

אחרי הבחירות לכנסת - גם בחיל האוויר מצביעים: בכירי החיל יצטרכו להכריע איך ייקראו מטוס הקרב העתידי, ה-F35, ומטוס האימון העתידי, ה-M-346. כך פורסם באתר חיל האוויר. שמותיהן של ציפורים, צורות ואפילו סדרת טלוויזיה אחת, הם בין המועמדים הסופיים

ייקרא מטוס העספור? ה-F-35 (חיל האוויר)

הבחירות לכנסת ה-19 כבר מאחורינו, אבל לא מעט גופים ניצלו את היום המיוחד בכדי לערוך בחירות משלהם. בזמן שבספארי למשל בחרו בפלי הנמר כמנהיג החיות החדש, בחיל האוויר החלו להיערך לקראת יום הבחירות שלהם שייערך בשבוע הבא. כך פורסם באתר החיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

המצביעים בחיל האוויר נקראים לבחור את שמם של שני המטוסים העתידיים - ה-F-35 וה-M-346. מתוך מאות שמות שהוצעו הגיעו לקו הגמר בין היתר השמות "דוכיפת", "כוכב" ואפילו "עספור". כל אלה יתמודדו זה מול זה על הכבוד להפוך לשמו של אחד משני המטוסים.

אלא שבניגוד להצבעה בבחירות לכנסת, הפעם לא יהיו כל כך הרבה בעלי זכות הצבעה. מפקדי החיל הבכירים הם שידונו בתכונות של השמות המועמדים, בהקשר ההיסטורי של כל אחד מהם ובמידת התאמתם למטוס. לבסוף, הם גם אלו שיכריעו.

מטוס ה-M-346 האיטלקי, נבחר בשנה שעברה להיות מטוס ההדרכה של בית הספר לטיסה, והוא צפוי להכינס לשירות בעוד כשנתיים.

מטוס החמקן המדובר, F-35, צפוי לנחות במהלך עשור הקרוב בישראל ולהיות מטוס הקרב החדש של צה"ל. תוך שבועות ספורים, לשני המטוסים כבר יהיו שמות חדשים וכשרים למהדרין.