צעירה פלסטינית נהרגה מאש צה"ל סמוך לחברון

פלסטינית בת 21 נורתה למוות מאש צה"ל בשעות הצהריים סמול לכפר אל-ערוב, לאחר שלטענת הצבא השליכה יחד עם חבריה בקבוקי תבערה לעבר רכב צבאי. הפלסטינים טוענים כי היא בסך הכל הלכה לעוד יום לימודים.במכללה בצה"ל פתחו בבדיקת נסיבות האירוע. לאחרונה חלה עלייה באירועים האלימים בגדה

החיילים בשטח, היום (חדשות 2)

שוב - תקרית ירי בשטחים: סמוך לשעה 14:30 נורתה למוות פלסטינית בת 21 מאש צה"ל סמוך לחברון, לאחר שלטענת הצבא זרקה בקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל שהיו באזור. על פי דיווחי הפלסטינים, האישה, לובנה האנאנש וחבריה, נפגעו כשהלכו למכללת אל-ערוב לעוד יום לימודים שגרתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצה"ל נמסר כי רכב צבאי שנע סמוך לכפר אל-ערוב דרומית מערבית לבית לחם (צפונית לחברון) הותקף בצהריים במספר בקבוקי תבערה. מיד לאחר מכן, הכוחות פתחו בירי לעבר הפלסטינים. מדובר צה"ל נמסר כי נסיבות האירוע נבדקות וכי לא היו נפגעים בקרב החיילים וכן לא נגרם נזק. בחיפוש שנערך לאחר האירוע, נמצאו בסמוך למקום בו עמדו הפלסטינים מספר בקבוקי תבערה כשהם מוכנים להשלכה. הפרקליטות הצבאית הורתה על פתיחה בחקירת מצ"ח בעניין מותה.

בסוכנות הידיעות רויטרס דווח כי צעיר נוסף, סאלח אל אמירין בן 16, מת היום מפצעיו לאחר שנורה מאש צה"ל ביום שישי האחרון סמוך לבית לחם. בזמן האחרון, יש עלייה מתמדת במספר האירועים האלימים בערי הגדה המערבית, זאת על רקע התסכול להחלטות הממשלה להרחיב את ההתנחלויות מצד אחד ודחיפה להכרזה על מדינה פלסטינית באו"ם שלא הובילה לתוצאות של ממש בחברה הפלסטינית .