האלוף טל רוסו פורש מצה"ל

לאחר יותר משלושים שנים של שירות בצבא האלוף טל רוסו יפרוש מהצבא. השר ברק אישר את החלטת הרמטכ"ל גנץ ומינה את האלוף שלמה תורג'מן לאלוף פיקוד דרום במקומו של רוסו. רוסו פיקד לפני כחודשיים על מבצע "עמוד ענן" שנערך בגזרתו, והתמודד עם ההסלמה בגבול ישראל – מצרים

פורש. האלוף רוסו, ארכיון (חדשות 2)

אחרי 35 שנים בצה"ל, האלוף טל רוסו יפרוש מהצבא. האלוף רוסו יסיים את תפקידו כאלוף פיקוד דרום ויפרוש מהצבא, יחליף אותו בתפקידו האלוף שלמה תורג'מן. ההחלטה על המינוי נתקבלה על ידי הרמטכ"ל גנץ, ואושרה אמש על ידי שר הביטחון ברק, במה שככל הנראה תהיה אחת ההחלטות האחרונות שלו בתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלוף טל רוסו שימש כאלוף פיקוד דרום בשנתיים האחרונות, ובין השאר נערך תחת פיקודו מבצע "עמוד ענן" לפני חודשיים. בעבר הוא שירת ביחידת שלדג, בסיירת מטכ"ל וכיהן כמפקד חטיבת הנח"ל. בשנה שעברה חלה התחממות משמעותית בגזרה עלה רוסו פיקד, כשאירע הפיגוע בגבול ישראל ומצרים, לאחר שנים רבות של שקט באזור.

את רוסו יחליף האלוף שלמה תורג'מן, שבתפקידו האחרון שימש כמפקד זרוע היבשה. בין השאר, שימש תורג'מן - שהחל את שירותו בחיל השריון - כראש מחלקת האימונים בחילות השדה, כמח"ט וכמפקד חטיבת ההכשרה של חיל השיריון. הוא הועלה לדרגת אלוף בשנת 2009.