שוב: פלסטינים הקימו מאחז לא-חוקי

מאהל מאולתר הוקם הערב על ידי קבוצת פעילים פלסטינים בכפר בית איכסא, דרומית מערבית לרמאללה. על פי הערכות, המאחז עתיד להיות מפונה בזמן הקרוב. מדובר צה"ל נמסר, כי "הכוחות בשטח עוקבים אחר ההתפתחויות"

נמשך מאמץ הפלסטינים להקים מאחזים בלתי חוקיים סמוך לירושלים: קבוצת צעירים מהכפר בית איכסא הקימה היום מאחז לא-חוקי בכפר הממוקם דרומית מערבית לרמאללה, המכונה "באב אל-קראמה" ("שער הכבוד"). לטענתם, הם הצליחו להקים במקום חמישה אוהלים. השבוע פונה המאחז "באב אל-שמס", שהוקם בשטח E1.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב דיווחו תושבי הכפר הפלסטיני, הממוקם בין שכונת רמות שבירושלים לבין מבשרת ציון, כי עם היוודע דבר הקמת המאחז, הגיעו כוחות צה"ל למקום. על פי הערכות, המאהל עתיד להיות מפונה בזמן הקרוב.

מצה"ל נמסר בתגובה, כי "עשרות פלסטינים מתקהלים סמוך לבית איכסא, דרומית-מערבית לרמאללה, והציבו אוהל במקום. צה"ל עוקב אחר ההתפתחויות".

השבוע: פונו אוהלי המאחז הפלסטיני "באב אל-שמס"

דחפורים של המשטרה הגיעו לשטח שנמצא בין ירושלים למעלה אדומים ופינו סופית את המאחז, המאחז הפלסטיני, שהוקם בשטח E1, בין ירושלים למעלה אדומים בשבוע שעבר על ידי פלסטינים ופעילי שמאל - פונה בסוף השבוע האחרון. הפינוי התאפשר בעקבות קביעת בג"ץ כי המאחז הוקם על מנת לעורר הפרות סדר חמורות.

נציגי הפרקליטות טענו בעתירה שהגישה המדינה בנושא כי מאחורי הקמת המאחז עומדים גורמים בכירים ברשות הפלסטינית. בית המשפט קיבל את הטענה כי העובדה שהאוהלים הוקמו במקום שהוכרז כשטח צבאי סגור, מהווים סכנה לביטחון המדינה.