הפיגוע בבורגס: "הדוח מאשר - חיזבאללה אחראים למתקפה"

משלחת רשמית של בולגריה, בראשות שר החוץ, שנמצאת כעת בישראל מעדכנת את רה"מ והנשיא בפרטי חקירת הפיגוע בבורגס. מסתמן שבדוח החקירה מצויות הוכחות שהארגון הלבנוני עומד מאחורי מתקפת הטרור. המפגעים נכנסו לבולגריה 20 יום לפני הפיגוע

הפיגוע בבורגס. ארכיון (חדשות 2)

שר החוץ של בולגריה ניקולאי מלאדנוב עורך היום ביקור-פתע בישראל ומעדכן את ראש הממשלה נתניהו והנשיא פרס בפרטי חקירת הפיגוע בבורגס בקיץ האחרון.

שר הפנים של בולגריה צווטן צווטנוב נמצא כעת בדבלין ומעדכן שרי חוץ מהאיחוד האירופי בפרטי דוח מיוחד על הפיגוע - שאמור להתפרסם בעוד כחמישה ימים.

מסתמן שהדוח מאשר את טענת ישראל מהימים הראשונים שלאחר הפיגוע, לפיה ארגון חיזבאללה הוא שעומד מאחורי מתקפת הטרור הקטלנית שגבתה את חייהם של חמישה ישראלים. בעקבות המסקנה הזו, צפוי האיחוד האירופי להכניס את חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור.

נכנסו לבולגריה 20 ימים לפני הפיגוע

עוד עולה מהדוח, שהיורופול - זרוע השיטור של האיחוד - שסייעה בחקירה בבורגס, הצליחה לזהות שלושה מתוך ארבעת החשודים בביצוע הפיגוע. בדוח נכתב שהשלושה הגיעו ממדינות אירופה שגובלות בבולגריה; ככל הנראה, הם נכנסו לאותן מדינות בזהותם שלהם, אך לבולגריה נכנסו בזהויות מזויפות, כ-20 ימים לפני הפיגוע.

בכיר ישראלי אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי השיחות עם מלאדנוב עסקו ב"נושא ביטחוני רגיש" וסירב להרחיב.

השתתף בהכנת הידיעה: רונן סולומון