בשל תקלת חשמל: נחיתת חירום למטוס הרקולס בצפון

בשדה התעופה מחניים שבצפון מטוס הרקולס של חיל האוויר ביצע נחיתת חירום, לאחר ששריפה פרצה בגנרטור שבבטן המטוס כתוצאה מתקלת חשמל. צוותי כיבוי הגיעו למקום וכיבו את הלהבות. השדה נסגר לטיסות ובחיל האוויר פתחו בתחקיר

איש לא נפגע בנחיתה. ארכיון (חדשות 2)

שוב תקרית בטיחות במהלך אימון של חיל האוויר: מטוס הרקולס ביצע בשעות הערב נחיתת אונס בשדה התעופה הצפוני במחניים, לאחר ששריפה פרצה בגנרטור שבבטן המטוס, בשל תקלת חשמל. צוותים טכנים של חיל האוויר הגיע למקום ובודקים כעת את נסיבות התאונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי צוות האוויר הנחיתו את המטוס שהיה באימון בשלום והוא קורקע. צוותי כיבוי הוזעקו למקום וכיבו את האש. בעקבות האירוע, שדה התעופה נסגר לנחיתות והמראות. מדובר צה"ל נמסר כי בחיל האוויר פתחו בתחקיר וכי איש לא נפגע באירוע. "זו הייתה תקלת חשמל קטנה ולא הייתה דרמה גדולה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט גורם צבאי.

רק בתחילת החודש, נווט וטייס חיל האוויר ניצלו ברגע האחרון מהתרסקות מטוסם, כשתקלה טכנית אירעה בעת שגלגליו כבר נפתחו במסלול הנחיתה. בשבריר שנייה קיבלו השניים החלטה להפעיל את כסאות המפלט ולנטוש את המטוס - מה שהציל את חייהם. למטוס נגרם נזק רב.
האירוע התרחש במסגרת אימון מבצעי בבסיס חיל האוויר רמת דוד בצפון. מטוס הF-16, מדגם ברק, התקרב לנחיתה אך איבד שליטה במהלך הנגיעה במסלול. הנווט והטייס ששהו במטוס הדו-מושבי החליטו להפעיל את כסאות מפלט. לאחר שנחלצו מהמטוס בריאים ושלמים, הם נלקחו לבדיקה רפואית.

מטוסי ה-F16 יחזרו לפעול

היום, מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל, הנחה כי מטוסי ה"ברק" (F16) ישובו באופן הדרגתי לטיסות אימונים, זאת לאחר שהוצגו לו ממצאי תחקיר הביניים בעניין התאונה. בתחקיר נמצא כי פעולות האחזקה במטוס וכן תפעולו והטסתו על- ידי צוות האוויר היו תקינות ובוצעו בהתאם לנהלים.

אלוף אשל קיבל את המלצות צוות התחקיר להמשיך ולהעמיק את הבדיקות הטכניות. כמו כן, הנחה להחמיר את נהלי האחזקה ותפעול המטוסים. גורמי להק ציוד נמצאים בקשר עם גורמים בחיל האוויר האמריקני, המטיס גם הוא מטוסי F-16, לבחינת הסוגייה.