חיילי מילואים במוצב בגולן: "קופאים בלי חימום ובלי מים"

קבוצה של מילואימניקים הגיעה לשירות מושלג במוצב תל חזקה והזדעזעה מהתנאים - עמדות שמירה בלי דלתות וחלונות, אין מים זורמים והקור מקפיא. מה עושים? מנסים להתחמם ברכב הצבאי ושופכים מים מג'ריקנים למכלי ההדחה בשירותים. כך זה נראה

לא על שירות המילואים הזה חלמו לוחמי המילואים במוצב במוצב תל-חזקה ברמת הגולן: בקור המקפיא ותחת מעטה של שלג הם נותרו, לטענתם, ללא חימום וללא מים זורמים. צה"ל, הם טוענים, הותיר אותם ב"תנאים מחפירים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חלק מעמדות השמירה במוצב, סיפרו החיילים לחדשות 2 Online, בלי חלונות ודלתות. "ברגע שהתחיל לרדת שלג אמרנו שאי אפשר לשבת בכזה מקום", אמר אחד החיילים. "אמרו לנו להיות בג'יפ - שמונע כבר שלושה ימים רצוף. הסולר נשרף סתם. אלה לא תנאים".

אלא שגם ה"פינוק" הזה כבר לא קיים. "הג'יפ נלקח לטובת סיורים בגזרה אז אנחנו יושבים בתוך 'ספארון' (רכב צבאי)", הוא סיפר. "באה איזו קצינה ואמרה שהיא לא מסכימה שנבזבז יותר את הסולר - אז אנחנו בלי חימום".

חייל אחר הוסיף כי במוצב ישנם שלושה מכלים של מים, אך הם ריקים. "אף אחד לא דאג להביא לפה מים וכנראה שגם לא יהיה לנו בזמן הקרוב", ציין. בינתיים, כפי שניתן לראות בסרטון שצלמו החיילים, כלי המטבח המטונפים נערמים בכיורים ועל הרצפה. את מכלי ההדחה בשירותים הם ממלאים מג'ריקנים.

"בכל שנה יש פה סערות וזו לא הפעם הראשונה", אומר אחד החיילים בזעם. לדבריו, בצה"ל לא סיפקו לחיילים חרמוניות משום שלטענתם "הם גונבים אותן הביתה". לכן, סיפר, הוא וחבריו קיבלו מעילי א' "אפילו בלי כובע. כשהגענו לפה אמרו לנו שייתנו לנו מכנסיים של חרמונית. זה מיושן ולא עוזר".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי הם ״מוקירים את פועלם ותרומתם החשובה של אנשי המילואים המהווים מרכיב משמעותי בהגנה ושמירה על תושבי האזור. הפערים המוצגים הועברו לידיעת הגורמים הרלוונטיים ויטופלו בהקדם לרווחת החיילים ועל מנת לאפשר להם לבצע את משימתם בתנאי מזג האוויר. כמו כן, אספקת המים למוצב חודשה היום". לחיילים במוצב הובאו מכנסי ומעיל דובון וכן ביגוד נוסף.

שעות ספורות אחרי הפרסום בחדשות 2 Online, דיווחו חיילי המילואים במוצב על ביקור של נציג האגודה למען החייל במקום. לדבריהם, הנציג הביא למקום מכלית מים. "רק עכשיו התחילו לספור אותנו", אמר אחד החיילים.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של גיא ורון