פלסטיני בן 16 נהרג מאש צה"ל

הפלסטינים טוענים כי הנער נורה למוות על ידי כוח צה"ל ליד הכפר בודרוס, סמוך לרמאללה, לאחר שזה ניסה לחצות את גדר הביטחון ויידה אבנים לעבר החיילים. מצה"ל נמסר כי כוח שאבטח את הגדר פתח בנוהל מעצר חשוד שכלל ירי. בצה"ל אמרו כי נסיבות האירוע נבדקות וייתכן שהנער נפצע לאחר שנבהל מהירי ונפל מהגדר

עימותים בשטחים. ארכיון (רויטרס)

שוב - תקרית ירי ליד גדר הביטחון: הפלסטינים דיווחו כי נער בן 16 נורה למוות מאש כוחות צה"ל ליד הכפר בודרוס, סמוך לרמאללה, במהלך עימות עם מיידי אבנים. הוא פונה על ידי כוחות רפואה במצב קשה לבית החולים, שם נקבע מותו. גורמים צבאיים טוענים כי ייתכן והוא נפצע לאחר שנבהל מהירי ונפל מהגדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצה"ל הסבירו כי בשעות הבוקר זוהה ניסיון חדירה סמוך לבודרוס צפונית מערבית לרמאללה, במהלך מארב של כוח שריון למיידי אבנים. כוח צה"ל שאבטח את הגדר פתח בנוהל מעצר חשוד, שכלל ירי ולאחר מכן התקבל דיווח על פלסטיני שנפצע.

מדובר צה"ל נמסר כי נסיבות האירוע נבדקות. גורם צבאי אמר כי הכוח חש מאוים ולכן פתח בירי.

במקביל, בתחילת השבוע הורתה הפרקליטות הצבאית למשטרה הצבאית לפתוח בחקירת נסיבות מותו של עודאיי דרויש, פלסטיני בן 21, שנהרג ביום שבת מירי של חיילי צה"ל באזור דרום הר חברון. הוא ניסה לחצות את גדר הביטחון סמוך למעבר מיתר, ומהאש שנורתה עליו הוא נפגע בפלג גופו התחתון, ולאחר שהועבר לבית החולים סורוקה בבאר שבע, נקבע מותו.