נחשפה מנהרה התקפית בשטח ישראל

כוחות צה"ל חשפו מנהרה שחפרו ארגוני הטרור ברצועת עזה ונועדה ככל הנראה לשמש לביצוע פיגוע. היא התגלתה לאחר שחלק ממנה קרס בשל הגשמים. צה"ל: "ניסיון לביצוע פעולת טרור כנגד אזרחים וכוחות ביטחון"

הותר לפרסום כי כוח של צה"ל חשף אתמול בצהריים פיר של מנהרה "התקפית" באורך מאות מטרים בשטח ישראל, במה שמוגדר כהמשך ניסיונות ארגוני הטרור ברצועה לבצע פיגועים. מדובר צה"ל נמסר הבוקר כי הפיר נחשף על ידי כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית סמוך לגדר המערכת בדרום הרצועה. המנהרה נחשפה לאחר שהקרקע באזור קרסה בשל סופות הגשמים בשבוע האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חקירת האירוע כוללת בין היתר את מועד חפירת המנהרה וכמה זמן היא קיימת. "נראה שהמנהרה הזאת היא ניסיון של הפלסטינים בעזה להוציא לפועל פיגוע, אולי פיגוע חטיפה כמו זה של גלעד שליט", העריכו הבוקר גורמים צבאיים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. מדובר צה"ל נמסר כי האירוע חמור: "זה מהווה ניסיון לביצוע פעולות טרור כנגד אזרחים וכוחות ביטחון בשטח ישראל".

אתמול נסגר לתנועה אזור ניר עוז לאחר חשיפת המנהרה בעקבות קריסת קרקע במקום. חבלנים של חיל ההנדסה ומסוקי קרב שהגיעו לאזור עם קבלת הדיווח חשפו כי מדובר במנהרה התקפית. קצה המנהרה היה במרחק של כ-200 מטר מגדר המערכת בתוך ישראל, ויותר מקילומטר מהיישוב הכי קרוב. "למרות מבצע עמוד ענן, הפלסטינים עדיין ממשיכים לשפר את יכולותיהם ומנסים כל העת לבצע ניסויים", הוסיף הגורם הצבאי.

הלילה דיווחו הפלסטינים כי חקלאי נפצע קשה בראשו מירי של כוחות צה"ל בצפון הרצועה, סמוך לגדר המערכת. רק לאחרונה נודע כי בתקופה האחרונים הפלסטינים מבצעים ניסויי שיגור טילים בשטח הרצועה.