שלוש שנות מאסר לנגד בצה"ל שהבריח סמים

בית הדין הצבאי בקסטינה אישר היום הסדר טיעון ראשון בפרשת הברחת סמים על ידי חיילי צה"ל בגבול מצרים, ושלח למאסר נגד שהורשע. החשדות נחשפו ביוני האחרון, אז התפרסם דבר מעצרם של 15 חיילים בדואים מיחידת הגששים ושלושה אזרחים ישראלים

חלק מהסמים שנתפסו (דובר צה"ל)

בית הדין הצבאי בקסטינה אישר היום הסדר טיעון ראשון שהושג עם אחד החיילים שהיו מעורבים בפרשת הברחת הסמים הגדולה בגבול ישראל-מצרים. הנגד שהורשע נשלח למאסר של שלוש שנים ושלושה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כתב האישום נגד החיילים ובהם הנגד ביחידת הגששים באזור הגדר הדרומית הוגש לפני כחצי שנה, וכלל שורה של מקרים בהם היו מעורבים 15 חיילי צה"ל ושלושה שלושה אזרחים, שהבריחו סמים לתוך שטח ישראל.

במסגרת הסדר הטיעון, גזר בית המשפט את העונש על הנגד, המיוצג על ידי עורכי הדין עידן פסח ורס"ן עאסם חאמד. "במסגרת משא ומתן שקיימנו מול התביעה הצבאית, התקבלו חלק מטענותינו ביחס להפעלה פסולה של סוכן סמוי ביחידת הגששים כפי שארע במקרה הנדון", אמר עו"ד פסח לאחר גזר הדין. "כמו כן, התקבלו טענותינו ביחס לחלקו המזערי של מרשנו בחלק מן עבירות הסחר שהתבצעו ביחידה".

עורך הדין הדגיש כי "בסופו של יום, נותן מרשנו את הדין במסגרת הסדר הטיעון אך בגין חלקו האמיתי בפרשה עגומה זו, אליה נגרר כתוצאה ממצבו המשפחתי והכלכלי הרעוע ומנסיבות חייו הקשות". 

החיילים הדליפו מידע למבריחים

ביוני האחרון הותרה לפרסום הפרשה החמורה, בה מעורבים על פי החשד 15 חיילים בדואים מיחידת הגששים ושלושה אזרחים ישראלים, שעסקו בהברחת סמים ובסחר בסמים. שבעה מהחיילים משרתים בשירות חובה וחמישה נוספים משרתים בקבע.

החקירה התמקדה בסחר בסמים ובהברחות בגבול ישראל-מצרים. בצה"ל הצליחו להגיע למספר חיילים, שסיפקו על פי החשד, מידע על פרצות בגדר הגבול הנשלמת בימים אלו, וכן על מארבים מתוכננים. החיילים חשודים כי הדליפו את המידע הרגיש לשלושה מוקדים: אזרח ישראלי בדואי - שהעביר את המידע לבדואי במצרים. בעבור כל הברחה שצלחה, קיבלו החיילים המעורבים סכומים הנאמדים באלפי שקלים.

היחידה המיוחדת של המשטרה הצבאית, שהובילה את החקירה, הצליחה להביא למעצרם של החיילים החשודים באמצעות סוכן מיוחד שעבד מספר חודשים, ביצע מספר פניות ובא במגע עם החיילים. כל החשודים במעורבות בפרשה הודו בחשדות המיוחסים להם. מעצרם של כל החיילים כבר הוארך. עם זאת, במשטרה הצבאית הדגישו כי החיילים אינם חשודים בהעברת מידע לפעילות טרור.

"נתפסו סמים בשווי 800 אלף שקלים"

עו"ד עידן פסח (יח"צ)

"אלוף פיקוד הדרום והמפקדים בגזרה הנחו אותנו לפעול לצמצום פעולות ההברחה", אמר אז לחדשות 2 באינטרנט סא"ל גיל ממון, מפקד היחידה המרכזית ליחידות מיוחדות של המשטרה הצבאית. "פתחנו בפעולות סמויות יחד עם יחידת "מגן" של משטרת ישראל והגיע אלינו מידע על חיילים שסייעו להברחות. החיילים נעצרו, נחקרו והודו והחקירה בעיצומה. הופעל סוכן ונתפסו סמים מסוג הירואין, חשיש ואקסטזי בשווי 800 אלף שקלים".

לדברי סא"ל ממון, במסגרת החקירה נתפס גם רכב שהסליק סמים בגלגל רזרבי ברכב. "מצ"ח וצה"ל יפעלו לסכל הברות סמים ולמנוע שימוש בסמים", אמר ממון.