הזובור במג"ב: "הראיות מחזקות את החשדות"

בית המשפט שחרר למעצר בית את אחד מארבעת שוטרי מג"ב החשודים בהתעללות בחבריהם לפלוגה. עם זאת, קבע השופט כי החוקרים הציגו ראיות המחזקות את החשדות נגדם, לפיהם אזקו והכו בכל חלקי גופם את שני השוטרים

בית משפט השלום בירושלים שחרר למעצר בית את החשוד המרכזי בפרשת ההתעללות בשני שוטרי מג"ב מצד חבריהם לפלוגה, במהלך "זובור" שערכו להם לאחר שסיימו טירונות. עם זאת קבע השופט שיש ראיות חזקות נגד ארבעת השוטרים החשודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החלטת בית המשפט מגיעה בניגוד לעמדת המחלקה לחקירות שוטרים, שביקשה להאריך את מעצרו של החשוד ב-5 ימים. בית המשפט קבע שמעורבותו דומה למעורבותם של שלושת החשודים האחרים, ולכן אין סיבה לעשות את ההפרדה ביניהם.

עם זאת, קבע בית המשפט שהראיות שהציגו חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים מחזקות את החשדות נגד ארבעת השוטרים שנעצרו.

נאזקו והוכו בכל חלקי גופם

שני השוטרים בהם התעללו חבריהם על פי החשד, שובצו לפלוגת מג"ב שמשרתת באזור מכבים. ארבעת העצורים חשודים שאזקו את ה"צעירים" והכו אותם בכל חלקי גופם, כולל אגרופים בפנים וזאת כחלק מטקס קבלתם לפלוגה.

המקרה נחשף לאחר שאמו של אחד המותקפים גילתה שבנה הוכה ופנתה למפקדיו. הדיווח הועבר לפיקוד המשטרה ואמש נעצרו ארבעת השוטרים. שלושה מהם הודו במעשה ונשלחו למעצר בית והיום שוחרר גם הרביעי. במחלקה לחקירות שוטרים בודקים את האפשרות שלא מדובר במקרה חד פעמי, אלא בתופעה נרחבת יותר. בזכות חקירה מהירה ומאומצת של מח"ש התאפשר מעצר החשודים.

מדובר מג"ב נמסר כי "עם קבלת פרטי האירוע העביר מפקד מג"ב ללא דיחוי את כלל החומר לטיפול המחלקה לחקירות שוטרים שפתחה בחקירה. משמר הגבול רואה בחומרה רבה ומוקיע את התנהגות השוטרים שאינה תואמת את רוח הארגון והערכים עליהם החיל אמון. עם מיצוי החקירה על ידי המחלקה לחקירות שוטרים, יבחן המשך שירותם בחיל".