מפקד טייסת שלח לכלא 3 חיילים שהתרועעו עם בתו

איפה עובר הגבול בין אב למפקד? קצין בדרגת סא"ל חקר ושפט שלושה חיילים שהתרועעו עם בתו וצעירות נוספות בשיכון המשפחות של אחד מבסיסי צה"ל בדרום הארץ. השלושה נשפטו על החזקת אלכוהול. גורם משפטי: "מדובר בשיקולים זרים"

למצולמים אין קשר לכתבה (חדשות 2)

פרשה מביכה בבסיס חיל האוויר בדרום הארץ: שלושה חיילים נידונו ל-26 ימי מחבוש, לאחר שהתרועעו עם בתו של מפקד הטייסת, בת 18, בת של בכיר אחר בבסיס - בת 16, ונערה נוספת בת 15 שאביה משרת בבסיס אחר. את הידיעה פרסמה לראשונה כתבת קול ישראל כרמלה מנשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השלושה נפגשו עם הצעירות בשיכון המשפחות של הבסיס והביאו איתם ככל הנראה בקבוק אלכוהול, אך לא פתחו אותו כשהבינו שאחת מהבנות היא בת 15 בלבד. זו ככל הנראה סיפרה לאביה על המפגש, מה שהביא לפתיחת החקירה.

השאלות התעוררו לגבי אופן החקירה והמשפט של שלושת החיילים. מתברר, שמי שחקר את החיילים, שפט אותם ושלח אותם לכלא הוא אותו מפקד טייסת בדרגת סא"ל, שהשלושה כפופים לו - ושבתו הייתה מעורבת באירוע.

האב תחקר את החיילים על מערכת היחסים עם בתו

גורם משפטי בצה"ל אמר ש"מדובר בשיקולים זרים ומעורבות אישית. זה בניגוד מוחלט לכללי משפט תקין". לפי אותו גורם, הבדיקה הייתה אמורה לעבור לקצין אחר, והאב שהוא גם מפקד הטייסת לא היה צריך לתשאל את החיילים על מערכת היחסית שלהם עם אותן נערות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "שלושה חיילים מבסיס צה"ל בדרום נפשטו ע"י מפקד יחידתם לעונשי מחבוש בגין אחזקת אלכוהול ביחידתם בניגוד לפקודות. ביחס לטענה כי בתו של מפקד היחידה הייתה מעורבת במקרה וכי לא היה ראוי שיישפטו על ידו - הרי אין ממש בטענה זו".

"הנושא נבחן ע"י מפקד היחידה טרם קיומו של הדין המשמעתי והוא סבר שאין מניעה שהם יישפטו על ידו. לחיילים ניתנה אפשרות להישפט ע"י קצין אחר אולם הם בחרו להישפט ע"י מפקד היחידה. כל בקשה לביטולו או לבחינת תקינותו של ההליך המשמעתי, אם תוגש, תיבחן ע"י הגורמים בצה"ל", לשון התגובה.