מקורבי אל"מ וינר: "ארז נשכב על הגדר, אשכנזי נטש"

בסביבתו של ארז וינר, עוזרו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, זועמים על הצורה בה סיים את שירותו בצה"ל ועל היחס לו זכה. "גנץ לא נתן לו אפשרות לדבר, רק אמר לו להשאיר את המפתחות וללכת", אמרו. הם מתחו ביקורת גם על אשכנזי: "דואג לעצמו ולאינטרסים שלו"

יום לאחר הדחתו של אלוף משנה ארז וינר מצה"ל, מספרים מקורביו של הקצין שהיה עוזרו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי כי הוא מאוכזב מאוד מהיחס המחפיר לטענתו שקיבל מהרמטכ"ל הנוכחי רב-אלוף בני גנץ, שהודיע לו על סיום תפקידו. הם מותחים ביקורת גם על אשכנזי ש"נטש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"גנץ לא נתן לו לפתוח את הפה בפגישה שלהם, הוא אמר לו לשים את המפתחות וללכת הביתה, ככה מתייחסים לקצין מוערך?", תהה אחד ממקורביו של וינר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "קראו לו לסייע לאשכנזי לשקם את הצבא, וזו לא הדרך - ככה לא מתנהגים".

מקורביו גם התייחסו להתנהלותו של הרמטכ"ל לשעבר בפרשה. "אשכנזי דואג לעצמו ולאינטרסים שלו, ולמרות שארז נשכב בשבילו על הגדר בכל התקופה, גבי לא עשה אותו דבר בשבילו. הוא נטש והוציא הודעות לקוניות", האשימו. לדברי אחד מהם, כבר מזמן המליצו לווינר לפרוש מצה"ל: "בסוף ביטחון ישראל נפגע - הוא אדם ערכי, איש חינוך ואני בטוח שהוא יצליח מאוד, זה הפסד גדול לצה"ל, כואב לנו הלב".

וינר: "עושה זאת בלב כבד"

הרמטכ"ל בני גנץ (AP)

אתמול הודיע אלוף משנה וינר לרמטכ"ל כי לא יילחם משפטית בהחלטה להדיחו. במכתב ששלח אמש לאלופי המטכ"ל, בעקבות הודעתו של גנץ על סיום שירותו בצבא, הוא כתב: "לפני זמן קצר הגשתי לרמטכ"ל מכתב שבו ביקשתי להודיע כי לא אאבק בהחלטתו לסיים את שירותי בצה"ל. הריני עושה זאת בלב כבד ובתחושת החמצה גדולה, על שנכפתה עלי פרישה בטרם מיציתי את תרומתי לצבא".

על הפרשה ועל הדוח שפורסם בעקבותיה כתב וינר: "מלווה אותי תחושת תסכול עמוקה מכך שהרמטכ"ל גיבש החלטתו, מבלי שהוא - או גורם מטעמו - שמעו את גרסתי".

אשכנזי: וינר מצא עצמו במציאות לא אפשרית

הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי (AP)

לאחר ההודעה אמש, הוציא הרמטכ"ל לשעבר רב-אלוף במילואים גבי אשכנזי הודעת גיבוי לארז וינר, מי שהיה פקודו. "אל"מ ארז וינר הוא קצין ערכי ורב זכויות שתרם רבות לביטחון המדינה", אמר אשכנזי. "במסגרת תפקידו כעוזר הרמטכ"ל מצא עצמו אל"מ וינר במציאות בלתי אפשרית בשל התנהלות שר הביטחון ולשכתו, אשר פגעו בצבא, כמפורט בדוח מבקר המדינה".

הרמטכ"ל לשעבר הדגיש כי "הביקורת שנמתחה על וינר בדוח מבקר המדינה הייתה מוגזמת והתעלמה ממציאות זו". מנגד, גיבה קצין בכיר בצה"ל את החלטת הרמטכ"ל ואמר: "מדובר בצעד נכון ומתבקש של גנץ, לאור הדוח החמור". עם זאת, הביע גם הוא צער על סיום דרכו בצבא של וינר: "חבל לאבד כזה קצין".