מתחת לעין: ציוד צבאי נעלם מהקריה

חיילים שמשתחררים מצה"ל בבסיס הקריה עלו על שיטה: להחזיר קיטבג חסר בציוד, וכך להרוויח מעילים, חגורות ועוד ציוד צה"לי. הם מנצלים את העובדה שאין פיקוח על החזרת התיקים בעת השחרור. "אפשר למלא את הקיטבג בחצץ ולהחזיר", אמר חייל משוחרר. דובר צה"ל: "הטענות ייבדקו"

"לשים חצץ ולהחזיר את הקיטבג" (חדשות 2)

מבלי שאף אחד שם לב כל יום נעלם מבסיס הקריה ציוד רב: מעילים צבאיים, חגורות, זוגות מדים ועוד. עדויות שהצטברו במערכת חדשות 2 באינטרנט מעלות תמונה עגומה על אופן השחרור של חיילים בבסיס הרגיש, מקום מושבו של הרמטכ"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהעדויות עולה כי ביום השחרור, במהלך ביצוע "טופס טיולים", כשהחיילים עוברים באזור הלוגיסטיקה בבסיס, אף אחד לא בודק את תכולתו של הקיטבג שלהם, וחיילים רבים משאירים ציוד רב בביתם ומביאים את התיק עם חוסרים. "אחת החיילות אמרה לי לשים את התיק בחדר עם כל התיקים, לא היה שם אף אחד - המון תיקים מבולגנים ופרוצים מבלי פיקוח", סיפר אחד מהחיילים ששוחררו לאחרונה לחדשות 2 באינטרנט.

חיילים אחרים סיפרו כי השאירו ציוד בבית. "בכל מקרה המשכורת ששילמו לנו נמוכה, אז התפנקתי במעיל צבאי. האמת שכמעט לא השתמשתי בו והוא קלאסי לשימוש בטיול שלי לחו"ל, פשוט שמים את התיק בחדר של הלוגיסטיקה, בכל מקרה אין שם פיקוח", סיפר חייל משוחרר. לדברי מספר חיילים, בקריה רווחת השמועה כי "לא חייבים" להחזיר את הציוד כי "לאף אחד לא אכפת".

"אפשר למלא את הקיטבג בחצץ"

לשאלה איך יכול להיות שאף אחד לא מפקח על החזרת הציוד? השיבה חיילת: "הם בסך הכל חיילים שכל מה שהם רוצים זה ללכת הביתה, אז אין פיקוח על מה אתה מחזיר לצבא ומה לא, העיקר שיש קיטבג - יכולות להיות בו גם שקיות מלאות בחצץ וזה לא ישנה כי שום דבר לא ממוספר. אני לא מאשימה אותם, יש המון משתחררים כל יום".

בצה"ל מודעים לבעיית היעלמות ציוד בעת השחרור ומנסים להקפיד על הנושא. "יש הרבה חיילים שלא מחזירים ציוד וקשה לפקח על זה", סיפר גורם צבאי המעורה בפרטים לחדשות 2 באינטרנט. "הצבא יכול לחסוך כסף רב אם כולם יחזירו את הציוד, בעוד מספר חודשים נערוך ימי החזרת ציוד בהם נקרא לציבור הרחב להחזיר ציוד צבאי שנמצא ברשותו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "התופעה המדוברת אינה מוכרת, אך לאור הפנייה הטענות ייבדקו ובמידת הצורך יופקו הלקחים הנדרשים".