דיווח: אירן מפעילה בסיס האזנות לישראל בגולן הסורי

ה"וורלד טריביון" האמריקני פרסם נתונים שעלו מדוח של הפטנגון, שלפיהם מממנת טהרן איסוף מידע מודיעיני מ-2006 תוך שיתוף פעולה עם משטר אסד ומעבירה אותו לידי חיזבאללה. תחנה נוספת פועלת בצפון סוריה

דגל אירן (AP)

במקביל לחשש מפני זליגת הנשק הכימי שמחזיק משטר אסד לידי גורמי טרור וההחלטה להקים גדר גבול חדשה בגולן, דיווח הלילה ה"וורלד טריביון" האמריקני כי אירן מפעילה בשנים האחרונות שני בסיסים שעיקר פעילותם מתמקדת באיסוף חומר מודיעיני מהאזנות סתר. אחד מהם הוקם בחלקה הצפוני של סוריה ואילו האחר - ברמת הגולן, סמוך מאוד לגבול ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיווח מתבסס על דוח של משרד ההגנה בוושינגטון, שהוכן בהתאם לממצאי בדיקה שנערך במשרד ללוחמה בטרור בפנטגון. מהנתונים עלה כי בסיסי משמרות המהפכה פעלו תוך שיתוף פעולה מלא מצד נציגי משטרו של בשאר אסד וכי הם פועלים מאז 2006 במימון אירני.

עיקר החומר המודיעיני שנאסף באותן המפקדות עסק במידע מישראל, שהועבר - בהוראת טהרן - לידי ראשי חיזבאללה. ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום בגבול הצפון והתייחס למצב הביטחוני בגזרה. "אנו עוקבים אחר השינויים בסוריה ומתרחשים הרבה כאלה. יש לכך השלכות רבות על ביטחון ישראל. לכן אנחנו מקיימים מכשול קרקעי מכאן ועד משולש הגבולות. אני רוצה לבדוק אפשרות למתוח את הגדר עד החרמון", הוא אמר.

נתניהו הוסיף: "אנו עוקבים מה קורה בתוך סוריה גם מבחינת השתלטות המורדים וגם מבחינת התחמושת הכימית. בנושא הזה, אנו מקיימים קשר הדוק עם ארצות הברית".